Rapid - SK Žibřidice

1. A třída západ

Rapid

MUŽI "A" > Jak jsme hráli > Sezona 2021-2022
Naši věrní fandové a příznivci nejen Žibřidického fotbalu. Ještě Vám dlužím komentář k nedělnímu zápasu na Rapidu, kde náš tým nakonec remizoval 3:3. Co říci k utkání, nebyl to náš den a náš celek se nedokázal srovnat s extrémně úzkým hřištěm, což se ukázalo jako největší překážka pro naši hru. Jak je již v posledních zápasech neblahým faktem, opět šel náš soupeř do vedení. Avšak brzy se nám podařilo srovnat, kdy naše útočné bratrské duo zařídilo srovnání, kdy skóroval Jakub Kouba po přihrávce Smoliče. Těsně před odchodem do kabin vstřelil krásný gól Matyáš Kaiser, kdy využil odkopnutého balónu domácím gólmanem a téměř z půlky zavěsil do prázdné branky. A tak se šlo do kabin za šťastného vedení 2:1. Druhá půle nezačala špatně, dařilo se nám kontrolovat balón, ovšem šance nepřicházela, a když po 10 minutách poprvé zahrozil Rapid, byl z toho gól v naší síti a aby toho nebylo málo, chvilku nato vstřelil domácí celek Rapidu třetí gól. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat skóre, kdy skóroval David Smola. Pak začala hra nahoru - dolů. Každý tým chtěl vyhrát, avšak ani jeden tým již neskóroval. Navíc v poslední minutě při nás stála štěstěna, kdy se již domácí tým radoval z vítězného gólu, ovšem zachránil nás odmávaný ofsajd. A tak náš celek poprvé v soutěži ztratil body, ano není to porážka, je to bod z venku, ale jsme na sebe nároční a chceme získávat body v každém zápase. Zároveň musím vyzdvihnout výkon mladých hráčů Rapidu, dovolím si dokonce říci, že domácí celek byl v tomto utkání lepším na hřišti. Velmi sympatický výkon od takto mladého celku. Ale nevadí, kluci se jistě poučí z nezdaru a již v sobotu zabojují o body na horké půdě Vesce. Týmu, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. Avšak klukům věřím a pevně doufám, že kluci udělají vše pro výhru.
Dodatek: tímto veřejně moc děkuji klukům za velmi krásné pozápasové překvapení, oni vědí … MOC DĚKUJI celému týmu Žibřidic včetně realizačního týmu a funkcionářů.