Bilý Kostel

Turnaje a poháry > Rok 2013

ŽIBŘIDICE BÍLÝ KOSTEL  2:2 (1:1)  na pen. 3:2       17.03.2013
43“ Dan a 48“Danny -  28“ a 70“
V neděli nás čekala generálka na jarní část sezóny v podobě pohárového utkání s "A" mužstvem Bílého Kostela, které je na druhém místě v okresním přeboru.
Vzhledem ke klimatickým podmínkám bylo jasné, že utkání nemůžeme odehrát na domácím hřišti, proto se zápas odehrál v Heřmanicích na umělé trávě.
Hostující mužstvo bylo velkým favoritem zápasu -  k tomu byla uzpůsobena naše sestava s 5 záložníky.
Od začátku zápasu potvrzovalo hostující mužstvo Bílého Kostela svojí sílu, a působilo nám značné problémy přejít polovinu hřiště. Navíc celý zápas byl velmi silný vítr, který územnímu tlaku hostujících velmi pomáhal. Přesto se nám dařilo držet hostující mužstvo na dostřel, kdy výsledkem snahy hostů bylo jen několik střel ze střední vzdálenosti. Přesto se nakonec hostující mužstvo prosadilo po standartní situaci.
Náš tým však nesložil zbraně a podařilo se nám po jednom z rychlých protiútoků vyrovnat, kdy Dan výborně zužitkoval přihrávky Dannyho a tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal. Výsledkem 1:1 skončil poločas.
Do druhé půle šel náš tým s vidinou hry po větru, což nám výrazně pomohlo, a první minuty druhé půle jsme byli nebezpečnějším týmem díky výborné práci našeho jediného útočníka Dannyho, který však stačil na celou hostující obranu. Nakonec se mu po chybě hostující obrany podařilo vsítit branku, kdy doklepával míč do prázdné branky. Poté hostující mužstvo velmi znervóznělo, což vyústilo v potyčku na hostující střídačce... Ovšem postupně došlo ke zklidnění hostujících hráčů, což mělo za následek narůstající územní tlak hostů a úbytek našich útočných výpadů. Nakonec se podařilo hostům 20 minut před koncem vyrovnat. Zbytek zápasu bylo již dobývání naší branky hostujícím mužstvem, ale náš tým nakonec náporu hostí někdy i se štěstím odolal. Naopak zůstal nevyužit jeden z našich rychlých protiútoků v závěru zápasu. Zápas tak skončil po 90 minutách nerozhodným výsledkem 2:2, kterou celé mužstvo vydřelo velkou bojovností.
Tudíž se šlo na penalty:
penaltový rozstřel nám nakonec vynesl postup, zvláště díky našemu výbornému brankáři Davidovi, který chytil 2 penalty. Za naše mužstvo neomylně skóroval z penalty Jarda F., Dan  a Peří. Jediným neúspěšným střelcem byl překvapivě nejzkušenější hráč Pepa Č. Na našeho kapitána Pepu K. se nakonec ani nedostalo(a to se tak těšil...), neboť v poslední sérii hostující hráč přestřelil branku.
A tak se mohl slavit náš překvapivý postup nad velkým favoritem z Bílého Kostela.
Věříme, že toto vítězství povzbudí naše hráče do jarních bojů, a zkusíme fotbalové jaro 2012.

Sestava: Dave, -  Přéma(35.Milan), Peří, Honza, David T. Dan, Pepa Č., Jarda K.(45.Jarda F.), Bůca(80. Michal), Pepa K., - Danny
Rozhodčí: Popelář, Suchar

Střely na branku: 4:13 + góly
Střely mimo: 8:7