15:00
SO
4:3(3:1)
Po dlouhé zimní přestávce nám o víkendu začala jarní část sezóny.
  Ale než se vrhneme na komentář k derby, sdělím Vám v krátkosti co se dělo v našem týmu během zimní pauzy.
  Trénovat se začalo již na konci ledna v Doubí, v rámci přípravy proběhlo i 4-denní soustředění v Českém Dubu, které nám zajistil a zároveň plně sponzoroval Jakub Děkan.
  Kubo MOOOC DĚKUJEME.
  V přípravě sehrál náš tým 4 zápasy s bilancí 2 výhry a 2 prohry, příprava myslím proběhla velmi dobře.
  A změny v kádru?
  Náš tým bohužel opustil: Marek Tvrzník (Chrastava), Daniel Vávra (Rynoltice), Josef Žoček a Jakub Aubrecht (oba Rozstání).
  Naopak v Žibřidickém dresu s radostí vítáme nové či staronové tváře: Jan Danczi (návrat z Dubnice), Josef Malaga (z Nové Vsi), Viktor Diviš (posledních 8 let hrál v Německu), Vráťa Pleštil a Ondřej Vodička (po pauze se v našem dresu vracejí k fotbalu).
  Všem novým hráčům přejeme ať jsou u nás spokojeni a přináší nám jen radost svými fotbalovými i „po-zápasovými“ výkony.

V prvním domácím zápase jarní části sezóny přivítal náš celek tým Cvikova. Hrálo se v nevlídném aprílovém počasí, ale kdo dorazil nelitoval. Zápas skončil naší jednoznačnou výhrou 6:0. K zápasu není moc co říct, náš Žibřidický tým byl lepším ve všech směrech, dominoval jak v obraně, kde soupeře nepustil k žádné vyložené šanci, tak i ve středu pole a dařilo se dávat i branky, byť mnoho šancí zůstalo nevyužito. Opět nám vyšel start do utkání, kdy se již ve 3.minutě prosadil z trestného kopu Matěj Němec, další branky v první půli: vlastenec, centr Matějě Němce z levé strany a gól Koubiče, opět průnik z levé strany tentokráte Meny a gól Tomáše Jačka ve 43.minutě, takzvaně do kabin. Druhá půle se již v pohodě dohrávala, došlo k mnoha střídáním, kdy si zahrála celá lavička, a navíc se nám podařilo 2x skórovat, kdy se prosadil z penalty Marek Patka po faulu na Dannyho, kdy hostující hráč navíc obdržel červenou kartu. A v 60.minutě uzavřel příděl do Cvikovské sítě Meny. Další šance včetně druhé penalty se nám nepodařilo proměnit. Avšak zápas měl ještě jednu událost, když v 72.minutě naskočil na hřiště Jakub Děkan do útoku, a věřte že tam nebyl jen do počtu, prosadil se k několika zajímavým střelám, ale bohužel ani jedna z nich nezaplula do sítě.
Děkujeme všem věrným příznivcům za podporu a doufáme že alespoň naše hra je zahřála, a když ne hra tak novinka v našem stánku, skvělá polívka, děkujeme kuchařům.
Tak a za týden nás o velikonočních svátcích čeká další těžký zápas, kdy zajíždíme v sobotu do Doks. Uděljte si výlet a přijeďte nás podpořit.
A pojďme již konečně k derby, výsledek jistě znáte třeba ho zopakovat, velmi cenná výhra na Dubnickém hřišti v poměru 5:1.
Je třeba si uvědomit, že na Dubnickém hřišti mají problémy všechna mužstva a domácí tým je zde velmi silný. Osobně jsem se toho obával, neb vím jak doma hraje Dubnice, o to víc si této výhry vážíme.
A co říci k průběhu zápasu?
Velmi nám pomohl začátek, kdy již v 1.minutě byl nařízen pokutový kop pro náš tým, po faulu na Tomáše Jačka pentli s přehledem proměnil náš kapitán Marek Patka. To nás velmi uklidnilo, hrálo se tedy celý zápas jak je na Dubnickém hřišti zvykem více ve vzduchu jak po zemi, ale byť domácí tým vyhrával většinu hlavičkových soubojů ve středu pole, tak se nám dařilo sbírat odražené míče a co se nepovedlo, tak zachytila naše bezchybná obrana. A když se v 31.minutě po individuální akci prosadil Meny, vlilo nám to na kopačky ještě větší klid. Do druhé půle za stavu 2:0 se šlo v relativním klidu a když po akci Menyho přidal v 53.minutě svůj premiérový gól Viktor Diviš, vypadalo to na poklidné dohrání zápasu. Avšak v 59.minutě se prosadil domácí útočník Kelbl nádhernou střelou ze 30 metrů, ta mu tedy sedla. V té chvíli domácí tým zapnul, nahecoval se a začalo nám být vzadu horko, to byla Dubnice kterou znám, velký tlak na bránu, přineslo to i emoce do jinak slušně hraného zápasu. Nám se však podařilo odolat a když přidal náš snajpr Kuba Kouba v 67.minutě 4.gól po výborně vybojovaném balónu střídajícím Dannym, bylo víceméně po zápase, který se mohl v klidu dohrát, avšak v 79.minutě Danny uprchl domácí obraně a domácí zadák si po faulu prohlédl zblízka červenou kartu. Z následného přímého kopu náš celek postupně orazítkoval obě tyče – kdy Danny nechtěl slavit gól u svého bývalého klubu a raději trefil tyč, ale v 86.minutě se nám podařilo využít krátkou přesilovku, kdy se prosadil přesnou a nekompromisní střelou Matěj Němec. A tak se dokráčelo k výhře 5:1. Oběma týmům je třeba poděkovat za férový přístup k zápasu, bez zbytečných zákroků se hrál velmi slušný zápas s oboustranným respektem.
Klukům moc děkujeme za velmi cenné 3 body a přidávám velký potlesk za krásný bojovný výkon podpořený ukázkovou disciplínou.
A tak se můžeme těšit na sobotu, kdy od 15:00 přivítáme na domácím trávníku tým Cvikova.

Tak podzim se nám podařilo zakončit vítězně, kdy náš tým vyhrál v Hrádku poměrem 3:0
  Zápas se hrál na UMT, což nám úplně nevyhovovalo, avšak každý z týmů měl stejné podmínky. Samotný zápas se odehrával spíše mezi vápny, moc prostoru na kombinace nebylo, tudíž ani pro diváka žádný požitek v podobě krásných fotbalových akcí. Přesto náznaky šancí, takové polo-šance první půle přinesla, nás podržel opět skvěle chytající gólman a když se nám podařilo konečně dostat průlomovou přihrávku za obranu, byl Kuba Kouba zastaven faulem při jeho tažení na branku, červená pro domácí, z následného přímého kopu navíc zavěsil balón do sítě Lukáš Broschinský. V prvním poločase ještě stojí za zmínku nastřelená tyčka Matějem Němcem po rychlé akci na levém křídle.
Pokud si někdo myslel, že v druhé půli proti deseti to půjde samo byl na omylu, druhá půle začala z naší strany vlažně a zápas se víceméně v druhé půli začal hrát až po strkanici v 54.minutě z níž si odnesl červenou náš kapitán Marek Patka a tak se srovnal počet lidí na hřišti. Domácí tým se snažil o vyrovnání, ale jeho akce se nám dařilo pokrývat, případně došlo k selhání domácích střelců. A tak přišla druhá rána pro domácí a naše pojistka, kdy opět z přímého kopu se nádherně trefil Kuba Kouba. V závěru přidal Kuba Kouba třetí gól po rychle vhozeném autu Matyášem Kaiserem, kdy cizelérsky přeloboval domácího gólmana. A tak se dokráčelo k cenné výhře, zápas to nebyl jednoduchý, víceméně vyrovnaný zápas, kdy nás podrželo skvělé zahrávání přímých kopů a zkušenost našeho týmu. Ještě že je konec podzimní sezóny, neb zápas nám přinesl i 2 zranění kluků, Jakuba Štefana a Máci Tvrzníka. L
 A tak máme za sebou podzimní část, bilance podzimu a náš zářijový výpadek nám nakonec v průběžné tabulce zařadil na 2.místo (za předpokladu kontumace zápasu se Stráží – rozhodne se pravděpodobně ve čtvrtek). Nyní si dají kluci oddech a pak se vrhnou do přípravy, o přátelských zápasech během zimní pauzy Vás budeme včas informovat.

Tak máme za sebou poslední domácí zápas podzimu s Jablonným, který nakonec skončil naší těsnou výhrou v poměru 2:1. Bylo to velmi těžké utkání a výhru si připisujeme nakonec i s notnou dávkou štěstí, kdy nás v 93.minutě zachránila konstrukce branky od vyrovnávacího gólu. Pojďme však postupně, první poločas byl spíše o dobývání velmi dobře zformované hostující obrany a když už se podařilo dostat do šance, tak gól se nám vstřelit nepodařilo. Nakonec se však podařilo v první půli míč dostat za záda hostujícího gólmana, kdy po skvělém napadání Tomáše Jačka se balón přes Smoliče dostal k Matějovi Němcovi, který nekompromisně rozvlnil hostující síť. Vzhledem k průběhu první půle bylo vedení 1:0 velmi hubené. Do druhé půle hostující Jablonné přeskupilo řady a více se začal jejich tým věnovat i útočné hře. Přesto se nám podařilo odskočit do dvoubrankového vedení, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Lukáš Broschinský. Pak se začalo z obou stran více útočit, avšak další gól nepřicházel. Zlom nastal po 70.minutě, kdy Jablonné již vrhlo všechny síly do útoku, výsledkem byla druhá žlutá a následně červená pro našeho stopera Šindyho, hned po 3 minutách v oslabení soupeř v 79.minutě snížil na 2:1. A začala hektická poslední destiminutovka, avšak nápor hostí se nám nakonec podařilo přežít bez úhony a jak jsem již zmiňoval, i přes velkou šanci hostí v poslední minutě se nám podařilo udolat výhru v poměru 2:1. Klukům velké poděkování za velmi cenné 3 body, neb soupeř z Jablonného se u nás představil zvláště ve druhé půli jako velmi kvalitní tým. Zároveň je třeba poděkovat opět našim věrným fans, kteří i v chladném počasí neváhají přijít nás podpořit v hojném počtu. Tak a za týden netradičně v sobotu již od 11:00 poslední zápas podzimu v Hrádku nad Nisou.
Včera odehrál náš tým zápas v Doksech, a byla to pro nás velká zkouška. Domácí tým na nás vyrukoval s precizní taktikou tzv.prešovského betonu, domácí tým bránil v 10 lidech a spoléhal pouze na brejky. Nám se velmi těžko prokousávalo k zakončení, domácí celek Doks opravdu výborně bránil. Bohužel již v první půli se nám zranil Ondra Vodička, a na hřiště šel ne úplně zdráv Matěj Němec. A pak bohužel v 36.minutě přišla nedisciplinovanost našeho hráče a za strčení do soupeře v přerušené hře uviděl Vráťa Pleštil červenou kartu. To však nic nezměnilo na hře a nadále se pokračovalo v dobývání, a když už se dostalo do šance, tak se nepodařilo proměnit. Pokud někdo čekal že domácí proti našemu oslabenému týmu otevřou hru, byl na omylu. Nadále to bylo velké bránění domácích, a naše marná snaha se probít k šanci. Druhá půle byla již rozkouskována mnoha osobními souboji a neustálým ošetřováním. Mnoho našich hráčů navíc dohrávalo s různými šrámy na těle a i duši. Největší šanci měl nakonec Danny asi v 75minutě, avšak domácí gólman ho po samostatném průniku vychytal. I přes náš enormní tlak, kdy držení míče bylo dle mého odhadu místy až 80% v náš prospěch se nedařilo zakončit a utkání spělo k remíze. To už se po hřišti pro různá zranění belhalo 5 hráčů, a pak přišlo dlouhé nastavení 8 minut za zmíněná ošetřování. A přišel šťastný a veledůležitý okamžik, kdy se v 94. minutě po skrumáži před domácí brankou trefil svojí levou nohou Tomáš Jaček k tyči a brankář domácích jen bezmocně koukal jak mu zaplul míč do sítě. Obrovská radost našeho týmu, obrovské zklamání domácích.

Panečku to byl zápas, nervy drásající se šťastným rozuzlením pro nás po veledůležité trefě Jačise a hlavně po neskutečně vydřeném, bojovném výkonu na hraně sebeutrpení. Příkladná bojovnost v 10, když se nedaří, ale tento celek ukázal velké srdce!!! Klobouček všem klukům za ohromnou bojovnost a nasazení. A taktéž velké díky velmi početné podpoře našich věrných fans.

Bohužel musím nahlásit i ztráty, do dalšího zápasu příští sobotu doma s Rapidem určitě nezasáhnou pro zranění Ondra Vodička a Matěj Šorejs, navíc očekáváme trest pro Vráťu Pleštila a budeme doufat že ostatní se dají dohromady.
Tak ještě komentář k našemu sobotnímu zápasu s Rapidem Liberec.
Konečná výhra 4:0 se nerodila vůbec lehce, zvláště první poločas byl velmi náročný, kdy nás mladý celek Rapidu velmi zlobil.
Trenér oproti minulému zápasu musel provést pár změn, zvláště v obraně pro zranění našich hráčů, zvláště obránců.
První půle byla jistě krásná pro oko nezávislého diváka, kdy se hrál fotbal nahoru-dolů, s moha šancemi a zakončeními na obou stranách.
Po čtvrthodince promarněných příležitostí udeřil náš celek, kdy se po trmě-vrmě v pokutovém území dostal k balónu Viktor Diviš a spolehlivě zavěsil do hostující sítě.
Avšak chvilku nato přišla největší šance hostí v zápase, kdy nejdříve hostující hráč nastřelil břevno a následnou dorážku fantastickým zákrokem pokryl náš gólman „Viky“.
Kupodivu v první půli další gól nepadl, byť se hrál velmi útočný fotbal z obou stran.
Do druhé půle náš trenér přeskupil řady, což se ukázalo jako velmi důležitý tah, neb druhou půli postupně dostal náš celek pod kontrolu a již nepouštěl hosty do šancí.
Naopak v 61.minutě přišla naše krásná akce, kdy se u střídaček bravurně uvolnil Kuba Kouba a cizelérskou přihrávkou našel naběhnutého Tomáše Jačka, který svůj průnik zkušeně zakončil do hostující sítě.
A pak došlo na střídání, kdy do hry trenér vpustil naše fotbalové matadory Davida Smolu a Frantu Kodeta, a věřte Ti kluci, spíše už dědci mají stále co nabídnout, jejich fotbalovost je úžasná.
Nakonec se mám podařilo přidat ještě 2 góly, kdy se podruhé v zápase trefil Tomáš Jaček a následně náš nejlepší střelec Kuba Kouba.
Kluci děkujeme za další výhru, krásné góly a skvělou fotbalovou podívanou. A musím vyzdvihnout obranou činnost našeho týmu, v čele brankářem Vikym, kdy již třetí zápas v řadě náš tým neinkasoval branku.
Samozřejmě moc děkujeme opět za skvělou kulisu našim divákům.
Tímto Vás i Vaše děti srdečně zveme za týden, kdy již od 14:00 přivítáme Vesec, a po zápase nás navíc čeká slet čarodějnic s programem pro děti. Přijďte, jistě nebudete litovat a plně si to užijete. 😊
V dalším jarním kole, opět na domácím trávníku přivítal náš tým hostující Vesec.
A jak již víte, náš celek poprvé na jaře poznal pachuť porážky po výsledku 3:4, kdy prostě a jednoduše hra Vesce našemu týmu dlouhodobě nesedí.
Hlavním rozdílem byl pohyb, kdy hostující tým se mnohem lépe na našem hřišti pohyboval sbíral velké množství odražených balónů a není nám omluvou, že několik hráčů nastupovalo se zdravotními problémy. I s tím se musíme umět vyrovnat.
Ale přesto mohlo být i na výhru, avšak hostující tým Vesce prostě vstřelil o gól více a nám nezbývá než se z prohry poučit a vrátit se na vítěznou vlnu.
Co říci k zápasu? Jak se říká, každý chvilku tahal, pilku, úvod utkání patřil hostům a jejich herní převaha byla odměněna gólem. Avšak hned z první naší vážnější akce Kuba Kouba vyrovnal.
Když navíc po půlhodince hry vstřelil náš tým druhý a třetí gól, tým hostí byl opařen a vypadnul z rytmu. A pak dle mého názoru přišel rozhodující okamžik, kdy se do šaten podařilo hostům snížit na 3:2.
Tento gól hosty nakopl a do druhé půle vletěl soupeř jako uragán a záhy srovnal skóre. Postupně se náš tým vrátil do hry, přišla desetiminutovka našich obrovských šancí, avšak bez zužitkování.
Naopak soupeř v 75.minutě vstřelil vítězný gól, jak jinak po odraženém balónu. Náš závěrečný tlak byl spíše dílem hektiky a nervozity bez větší šance.
I přesto děkujeme všem divákům za skvělou kulisu, nemalá část přijela i z Vesce a zápas se jistě musel všem líbit, samozřejmě více hostům, jimž gratulujeme k výhře.
Moc děkujeme našim věrným fanouškům a věříme že reputaci si napravíme příští týden, kdy zajíždíme v neděli 8.5. od 15:00 do Kamenice.
V neděli odehrál náš Žibřidický tým další zápas na horké půdě V Kamenici.
Musím přiznat, že toho soupeře mám rád, byť nám nedá nic zadarmo, má pohodové a skvělé fanoušky.
A po minulém nepodařeném zápase se nám podařilo zvítězit nakonec jednoznačným vítězstvím v poměru 6:1.
Výhra se nerodila lehko, jak se očekávalo, domácí tým Kamenice nám nenechal moc prostoru, a sám spoléhal na rychlé brejky.
Nám se podařilo jít do vedení po rohovém kopu, kdy se prosadil Viktor Diviš, avšak po půlhodince hry domácí celek Kamenice srovnal po rychlém brejku.
Ale neuplynulo ani 6 minut a Lukáš Menšík po krásné akci založené Bróšou nás opět poslal do vedení.
V první půli zůstalo více našich šancí nevyužito, kdy třeba Kuba Kouba orazítkoval tyč a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro nás.
Druhá půle začala dalšími neproměněnými šancemi včetně penalty, kdy opět domácí zachránila tyč po exekuci našeho kapitána.
Ovšem vzdor domácích postupně slábl, a když přišel třetí gól Jakuba Kouby, domácí Kamenice začala odpadat.
V závěrečné patnáctiminutovce náš celek přidal další 3 branky (Koubič, Meny a Bróša) a nakonec výsledek hovořil jednoznačně pro nás.
A po zápase přišla chvíle, v našem fotbale nevídaná, po závěrečném hvizdu, děkovačce hráčů našim věrným a skvělým fans při odchodu do kabin se stala nevídaná věc:
Otevřený potlesk domácích fanoušků našim hráčům, tedy to bylo něco, to se jen tak nevidí a obrovský klobouček domácím za jejich sportovní a lidský přístup.
Tak se na Vás těšíme za týden na našem hřišti, kdy v tradiččas i den – sobota 15:00 přivítáme tým ze Žandova, který bojuje o záchranu.
Tak máme za sebou další zápas v soutěži. Náš celek přivítal tým ze Žandova, který bojuje o záchranu a zápas nakonec náš celek udolal v poměru 3:1 po gólech Tomáše Jačka, který skóroval 2x a Jakuba Kouby. Avšak byla to utrápená výhra, v letním počasí nám scházel větší pohyb a přesnější koncovka a víceméně náš celek si utkání zdramatizoval sám. K tomuto zápasu není opravdu moc co říci, nebyl to zrovna zápas, který by nadchnul fanoušky a oko fotbalového labužníka. Avšak povinné 3 body máme, i přes trápení se soupeřem i se sebou to jsou velmi důležité body, na způsob se již historie ptát nebude. Nyní se již můžeme soustředit a připravit na příští kolo, na zápas, jara a dá se říci celé sezóny, kdy v neděli od 14:00 hrajeme v Rozstání, v souboji prvního s druhým.
Tak a máme za sebou utkání prvních týmů tabulky, rozhodl jsem se dát komentář již nyní, byť jsem plný emocí. Ano, byl to skvělý zápas s koncovým výsledkem v zápisu o utkání 3:3, avšak na hřišti 4.3 pro nás. Ale pojďme k zápasu, jak jsem zmínil bylo opravdu znát, že na sebe narazila nejlepší mužstva B třídy, fotbal měl grády a musel se všem líbit. První půle si dovolím říct byla v naší režii, ofenzivu domácích se nám dařilo poměrně dobře eliminovat a naopak náš celek hrozil více. Vyústěním byla krásná individuální akce Koubiče pro přihrávce Menyho, a náš celek šel do vedení v 15.minutě. Domácím se sice podařilo za 6 minut srovnat, avšak i nadále se nám dařilo hru kontrolovat a v 34.minutě se opět prosadil Kuba Kouba. Domácí tým v té době nevěděl kde jim hlava stojí, zvláště hrozilo nebezpečí po naší pravé straně, ale i přes šance se nám nepodařilo dát třetí gól, což by bylo jistě zasloužené vhledem k průběhu první půle, i když navíc nás v poslední minutě zachránilo břevno, ale to by bylo až příliš kruté vzhledem k hře v první půli.
Ovšem nástup do druhé půle nám nevyšel, nepodařilo se nám zachytit tempo z první půlky a domácí tým nás začal svírat a vyústěním bylo vyrovnání domácích kdy se prosadil jejich kanonýr Jarý. Dalšímu náporu domácích se nám i díky skvělým zákrokům našeho gólmana podařilo odolat a naopak nás vstřeleným hattrickem poslal do vedení Kuba Kouba. Domácí tým se snažil tlačit, náš naopak spoléhal na brejky avšak šance ani na jedné straně se nepodařilo proměnit. Utkání se již blížilo k závěru, avšak po zbytečné ztrátě na soupeřově půlce přišla v 90.ominutě akce domácího snajpra Jarého a vyrovnání na 3:3.
Rozhodčí ukázal při našem výkopu, že se budou nastavovat 2 minuty a pak přišlo něco co nechci komentovat, avšak pokusím se shrnout do pár vět. Po výkopu se dostal k balónu Kuba Kouba, unikl po levé straně a zavěsil do sítě. Rozhodčí ukazuje na půlku, gól uznává, začínají protesty domácích, jejich hráč obdrží červenou kartu za protesty, náš tým je dávno po oslavách již na své půlce, domácí stále protestují, na hřiště vbíhá domácí trenér za rozhodčím, dostává žlutou kartu a světe div se, lajnový rozhodčí u naší střídačky cca po 3 až 4 minutách běží přes celou půlku hřiště za hlavním rozhodčím aniž by předtím cokoli signalizoval a následně hlavní rozhodčí gól neuznává. A pak už to bylo jen o emocích z naší strany, výsledkem byla červená karta pro našeho hráče Jakuba Štefana. Zdůrazňuji, vůbec tu neposuzuji ruku našeho útočníka zda byla či ne, kontakt tam možná byl, stejně jako jsem neposuzoval totožnou ruku domácího obránce a nevbíhal jsem na hřiště...ale ta odezva pomezního, bez jakékoli signalizace předtím a po takové době a až když vběhne na hřiště domácí trenér???
Ale to stačí, kdo byl a viděl si udělal obrázek, jistě bude mnoho polemik ruka a podobně, ale způsob a časová odezva pomezního rozhodčího je více jak zarážející.
Každopádně kluci děkujeme, krásný zápas, výborný výkon a jsme na Vás pyšní, pro nás jste vítězové. A skvělý i naši fanoušci, moc děkujeme za úžasnou podporu.
Tak ještě zpět k sobotě, kdy náš tým přivítal na svém hřišti Hodkovice.
Výhra 4.3 se nerodila lehce a bylo to drama až do poslední sekundy se šťastným koncem pro nás.
Jak se dalo očekávat, hostující tým vycházel ze zabezpečené obrany a spoléhal na nebezpečné kontry.
A co nestalo, hned první útok hostům vyšel a šel do vedení. Nám se však brzy podařilo vyrovnat Viktorem Divišem.
Avšak náš celek se nepoučil, útočil do plných a každý protiútok hostů byl pro naší otevřenou obranu velkým nebezpečím.
Navíc hostům se z těchto protiútoků podařilo v první půli skórovat a to minimálně ještě jeden gól mohl hostující celek Hodkovic přidat.
Nám se nakonec podařilo vstřelit gól do šatny snížit manko na 2:3, kdy se opět po dorážce prosadil Viktor Diviš.
Druhou půli hrál náš tým již pozorněji a hosty nepouštěl k nebezpečným protiútokům. Avšak naše útočná snaha často končila na vápně hostí.
Tento zápas se nám úplně nedařilo, avšak vůle a odhodlání bylo hodně, výsledkem bylo vyrovnání, kdy zkompletoval hattrick Viktor Diviš.
Pak už hostující obrana odpadala fyzicky, dařilo se lépe dostávat do šancí, avšak již drhlo zakončení.
Ale tento náš tým se nikdy nevzdává, potvrzuje to téměř každým kolem a potvrdil to v nastaveném čase, kdy o naší výhře rozhodl po rohovém kopu Lukáš Broschinský.
Tvrdě vydřená výhra, fotbal to nebyl úplně na krásu, ale o to víc se takové body počítají a klobouk dolů a velký potlesk klukům za jejich obrat z 1:3 na 4:3.
Tento tým má velkou vnitřní sílu, nikdy se nevzdává a to velmi oceňuji.
Opět moc děkujeme našim fanouškům, jsou skvělý a stojí při nás i když fotbal není úplně na krásu.
V sobotu 4.6. od 17:00 hrajeme naposledy venku ve Stráži nad Nisou a pokusíme se alespoň potvrdit druhé místo v tabulce.
Tak v sobotu nás čekal v předposledním kole soutěže poslední tým tabulky Stráž nad Nisou.
Utkání náš celek zvládnul a v klidném až bohorovném tempu zdolal soupeře v poměru 5:1.
Od začátku bylo na hřišti znát postavení týmů v tabulce. Domácí tým Stráže se soustředil zvláště na defenzívu, avšak jejich obranné řady náš celek překonal již v úvodu,
kdy zafungovala spolupráce útočníků a Danny našel Tomáše Jačka, který zavěsil k tyči. V 15.minutě unikl Meny, byl faulován a Lukáš Broschinský s přehledem proměnil penaltu.
Po dalším obléhání domácí svatyně přišel rohový kop v 26.minutě, kdy Lukáš Menšík našel hlavu Matěje Němce a ten posunul skóre na poločasových 3:0 pro náš celek.
V první půli hrál náš celek svědomitě, soupeře nepustil ani na dostřel naší branky, a snažil se obléhat domácí svatyni, ale ta koncovka nám selhávala. Jedinou kaňkou bylo zranění Lukáše Menšíka, který musel střídat již v první půli.
Druhá půle se z naší strany hrála tak 10 minut, kdy Tomáš Jaček a Lukáš Broschinský přidal každý po druhém gólu, pak naše tempo velmi opadlo s vědomím, že se nemůže již nic stát.
Domácí celek se již začal dostávat do šancí, ale náš navrátilec Matěj Dostál prokázal že je stále výborným gólmanem a šance domácích likvidoval.
Nakonec se však domácím podařilo skórovat a vstřelit gól, naopak všechny naše šance se nikomu nepodařilo proměnit, zvláště Danny byl nešťastný, když už překonal gólmana hostů, nastřelil vlastního spoluhráče. A když se nám v závěru nepodařilo dát gól ani z penalty, mohl poklidný zápas rozhodčí ukončit po výsledku 5:1 v náš prospěch.
Co nám tento zápas přinesl? Jistotu druhého místa v tabulce, poslední kolo s Vratislavicemi v sobotu 11.6. od 15:00 na domácím hřišti si můžeme již v klidu užít, přijďte se s námi rozloučit se sezónou nejen fotbalem.
Všichni naši fanoušci jsou vřele zváni i na pozápasovou rozlučku se sezónou.
  Velmi opožděný komentář k poslednímu kolu s Vratislavicemi.
  V tomto zápase vlastně o nic nešlo, náš tým měl jistotu 2.místa, avšak náš celek k zápasu přistoupil svědomitě a zápas odehrál excelentně.
  Naopak výkon hostujících Vratislavic zaostal za očekáváním, avšak je třeba zdůraznit, že náš celek hostující tým k ničemu nepustil.
  První půle byla velmi svižná, a nám to fungovalo dopředu i dozadu, podařilo se nám vstřelit 3 branky a rozhodnout o zápase již v první půli.
  Druhá půle byla již jen oslavou fotbalu a naší celé sezóny, nakonec zápas skončil našim jednoznačným vítězstvím v poměru 7:1. Co stojí za zmínku, že každý gól vstřelil jiný hráč.
  Tento zápas se s naším týmem loučilo několik hráčů, kdy bylo již známo že Nové Vsi odcházejí David Smola, Josef Malaga a Jakub Štefan. Kluci moc děkujeme za vaše působení v SK Žibřidice.
  A tak se mohl jít slavit historický úspěch SK Žibřidice, v podobě 2.místa a ba co víc, již oficiálně potvrzen postup do A třídy.
  Nyní se již rozjíždí plánování přípravy, změn v kádru plánovaných i naplánovaných, ale to vše až před sezónou, kdy poprvé nastoupíme v krajské soutěži A.třídy.
  Vidět nás budete moci v rámci přípravy 23.7. ve Stráži pod Ralskem a 30.7. v Děčíně s Junior Děčín.