2023 jaro - SK Žibřidice

1. A třída západ
Přejít na obsah

2023 jaro

MUŽI "A" > Jak jsme hráli

1.A třída - západ    /    jaro 2023

Tak ještě zpátky k sobotě, poslednímu zápasu hranému na podzim, předehrávce prvního jarního kola. Náš Žibřidický celek přivítal na domácím trávníku tým Košťálova. V přímém souboji o druhé místo se nám nakonec podařilo zvítězit v poměru 3:0.
Zápas to tentokráte nebyl úplně excelentní, ale hodně zapříčinil terén, hrálo se na velmi měkkém hřišti a trpěla zvláště kombinační hra a hodně se to ukázalo i v zakončení. Tým Košťálova i bez svého nejlepšího střelce zanechal u nás velmi dobrou vizitku, vysoce kvalitní soupeř, který nás trápil až do samého závěru zápasu. První půle byla spíše hitparádou neproměněných šancí, sice jich bylo více na našich kopačkách, ale i Košťálov velmi hrozil. Nám se v první půli nepodařilo proměnit ani pokutový kop, zmar dokonala dorážka Jakuba Kouby, kdy jeho střela z malého vápna skončila u rohového praporku. Navíc když už byla naše koncovka kvalitní, zabránil naší šanci výborný gólman hostí, vypadalo to, že je téměř nemožné mu dát gól.
V druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal, víceméně to bylo o tom, jestli někdo dokáže vstřelit gól. A pak přišla v 60.minutě jedna z klíčových situací zápasu, kdy byl v průniku faulován Kuba Kouba a hostující kapitán šel do sprch po červené kartě. A naší přesilovku se nám podařilo využít velmi brzy, když se v 68.minutě prosadil Tomáš Částek. Avšak náš tým přestal hrát a pustil hostujícího soupeře do hry, který si vypracoval několik zajímavých střeleckých příležitostí, avšak i díky štěstěně se nám podařilo odolat a udržet čisté konto. Naopak se nám podařilo prosadit útoky do otevřené obrany, kdy se nejprve prosadil Kuba Kouba a poslední gól přidal po faulu na Tomáše Částka z penalty Matěj Šorejs. Jak jsem zmínil na začátku, bylo to velmi těžké utkání, soupeř byl velmi kvalitní, zvláště jejich gólman předvedl vynikající výkon, avšak i když to chvilku vypadalo na remízu, náš tým byl prostě produktivnější. Super, velmi důležité 3 body a zvláště výhra v přímém souboji o druhé místo, což znamená že tým SK Žibřidice přezimuje na 2.místě tabulky. Na nováčka super, kluci moc děkujeme. Navíc je to již 12. utkání v řadě bez porážky, 100% bilance doma, kdy máme 7 výher a zvláště pouze jen 5 inkasovaných branek. Náš skvělý trenér Jan Broschinský má co dělat v zimní přípravě aby se mu takto vysoko nastavenou laťku podařilo udržet, ale já i určitě i všichni ostatní trenérovi s celým týmem věříme a těšíme se na jarní část sezóny.
Nyní si dáme pauzu a těšíme se na Vás v zimní přípravě na přátelských a pohárových utkáních.
Mooooc děkujeme všem našim úžasným fans za jejich skvělou podporu během celé podzimní části sezóny.
Návrat na obsah