1. B třída západ
Přejít na obsah

Kamenice

Work > Rok 2018 podzim
Tak tu máme komentář ke včerejšímu zápasu, kdy náš celek hrál v Kamenici u Zákup.
Úvod zápasu nám vyšel náramně, hned v 6.minutě se po autovém vhazování a rychlé kombinaci dostal Radek Abrahám do šance, kterou s přehledem proměnil. I nadále se nám dařilo domácí tým přehrávat, kdy šance Davida Smoly volala po gólu, v pokutovém území si udělal z domácí obrany "kašpárky", ale poté trestuhodně svou šanci zahodil. A nedáš - dostaneš, ve 20.minutě domácí tým srovnal skóre. Ve 28.minutě pronikl středem obrany Lukáš Menšík a řítil se sám na brankáře, domácí obránce ho však faulem zezadu zastavil a oprávněně obdržel červenou kartu. Ovšem toto vyloučení domácích nás paradoxně zastavilo a domácí tým byl následně lepším na hřišti.
Do druhé půle nastoupil náš celek s odhodláním jít za výhrou, ale nedařila se nám kombinace a hrál se spíše urputný fotbal plný osobních soubojů. A když už se nám podařilo dát gól, byl odmáván ofsajd. Když už se začala na naše kopačky vkrádat nervozita, tak nám udělal velkou radost Máca Tvrzník, který zakončil nájezd na brankáře přesnou střelou. A úplný klid nám přinesl v 83.minutě Marek Patka, který po centru do vápna nekompromisně levačkou rozvlnil síť domácích potřetí. Závěr zápasu se nám podařilo již pohlídat a tak náš celek vydřel 3 body na venkovním hřišti po výhře 3:1. Zápas to nebyl zrovna k pokoukání, hrál se spíše urputný fotbal, ale důležité je, že se nám podařilo zvítězit.
A co nám k zápasu řekl trenér Marek Tvrzník?:
Hodně těžký zápas na psychiku. Malé, krátké, hrbolaté a nakloněné hřiště nám absolutně nevyhovovalo. Mičuda klukům odskakovala a nešlo hrát náš kombinační fotbal. Sice jsme se o to snažili, ale většinou jsme museli improvizovat v dlouhých nákopech. V prvním poločase jsme mohli o zápase již rozhodnout, ale hřiště bylo proti nám. Jenom Radek Abrahám Ábrc se trefil. Soupeř po chvíli srovnal a byli jsme zase na začátku. Druhá půle byla o trpělivosti. Té jsme měli více a díky Mácovi a Paťasovi jsme odvezli všechny body domů. Fanoušci nás doprovodili i na tento zápas. A nutno podoktnout, bylo je slyšet. :) Díky moc. :)
A tak mohu všechny naše fanoušky pozvat příští sobotu 20.10. do Žibřidic, kdy v pravé poledne ve 12:00 přivítáme nedaleké Jablonné v Podještědí.