1. B třída západ
Přejít na obsah

Jablonné

Work > Rok 2019 podzim
Tak máme za sebou další zápas v soutěži. Náš tým poprvé zajížděl na půdu soupeře do Jablonného v Podještědí. Tento zápas nebyl pro lehké povahy, neb to bylo drama až do konce. Ale pojďme od začátku, neb tam se toho událo hodně.
Hned ve druhé minutě vyrobila domácí obrana velkou hrubku a poslala našeho útočníka Mácu do úniku, ten zachoval chladnou hlavu a byť mohl skórovat, nezištně přihrál na Honzu Bareše, alias Baryho, který již doklepl míč do prázdné branky. Avšak záhy nato nám po kraji utekl domácí hráč a po centru domácí tým srovnal skóre. A to byla teprve 4.minuta. Aby toho nebylo málo, hned v 6.minutě nám uprchl domácí útočník a svou šanci proměnil. Po výživném začátku se domácí tým spoléhal především na obranu, naše snaha o srovnání dlouho vycházela vniveč, ovšem ve 36.minutě byl na hranici vápna faulován Máca, který se sám ujal zahrání přímého kopu a ten provedl náramně. kdy jeho precizní střela skončila v síti. A chvíli nato se náš tým dostal již do vedení, kdy po pěkné kombinační akci, kdo jiný než Máca našel před brankou Dannyho, který nás poslal do poločasového vedení.
V druhé půli se náš tým snažil uklidnit a vstřelit rozdílovou branku, avšak druhý poločas byl festivalem neproměněných šancí našich hráčů. A aby toho nebylo málo, když poprvé zaútočil v druhé půli v 52.minutě domácí tým, tak z toho byla branka a srovnáno. Náš tým přesto na hřišti dominoval, hrálo se víceméně na jednu branku, domácí tým byl pod velkým tlakem, avšak nám výrazně selhávala koncovka. Navíc v 76.minutě byl vyloučen náš hráč Bary, který obdržel červenou kartu za oplácení. Ovšem i v deseti náš Žibřidický celek na hřišti dominoval, avšak gól ne a ne padnout. Nakonec se nám podařilo výhru strhnout na naší stranu, kdy po závaru před domácí svatyní se dostal k zakončení Smolič a konečně rozvlnil domácí síť. Závěr zápasu si náš tým již pohlídal a tak se dokráčelo po nervydrásajícím utkání ke 3 bodům.
V tomto utkání musím vyzdvihnout 2 věci, byť to moc nedělám: našeho hráče Mácu Tvrzníka, který poprvé nastoupil v základu a zápas rozhodl, kdy byl u všech našich gólů a sám jeden vstřelil Jen tak dále Máco. :) A pak musím výrazně ocenit naše fanoušky, kterých přijela min. padesátka, moc Vám děkujeme za Vaši podporu.
Bohužel zápas nám přinesl i ztráty, krom předpokládané stopky za červenou kartu pro Baryho se zranil Jiří Kučera Kůča, náš neúnavný bojovník a několik týdnů se budeme muset bez něho obejít.
Každopádně, kluci děkujeme, není umění vyhrát když se daří, ale když to tam nepadá a i v deseti nesloží hlavy a jdou za výhrou.
Příští týden nás čeká v sobotu od 15:00 na domácím trávníku tým z Vratislavic, přijďte nás podpořit ve snaze o zisk dalších bodů.