Vratislavice

Work > Rok 2017 podzim

Po letní pauze zdravím všechny fandy Žibřidic. V sobotu nám začal nový ročník okresního přeboru, kdy náš celek hrál na půdě Vratislavic.
Úvodem Vás seznámím se změnami, ke kterým došlo v letní pauze: do týmu přišel David Smola z Chrastavy, Jan Tříska a Jan Lajtar. Naopak do sousední Zdislavy odešel Jára Drešer, alias Bůca. Avšak hlavní změnou je pozice trenéra, kdy nás začal připravovat výborný trenér Pavel Sehnal.
A samotný zápas? Úvod zápasu byl jak ze špatného snu, již v 6.minutě zahrával domácí tým Vratislavic pokutový kop, který proměnil. Hned v 8.minutě se nám povedla krásná kombinační akce, kdy po ose Smola-Abrahám-Danny posledně jmenovaný zakončoval do prázdné branky. Avšak záhy nato se podařilo po rychlém útoku utéct domácím hráčům za naši obranu a bylo to již v 10.minutě 3:1 pro domácí. Poté navíc z brankové čáry vykopával Šory balón, kdy se nám podařilo přežít klinickou smrt. Náš tým se však nevzdal a postupně přebíral otěže hry, nejdříve se nám podařilo snížit, kdy skóroval náš nový hráč David Smola povedenou střelou a snížil skóre. Poté si náš tým vypracoval další vyložené šance, ale bohužel došlo k selhání v koncovce. Nakonec v poslední minutě byl nařízen pokutový kop v náš prospěch, který Radek Abrahám proměnil. a tak se šlo do kabin za stavu 3:3.
Začátek druhé půle ještě domácí tým Vratislavic lépe začal poločas, ale jeho náznaky šancí se nám podařilo ubránit, naopak po závaru před domácí brankou Vratislavic pohotově zakončil Lukáš Trojan a poslal náš tým do vedení 4:3. Mimochodem, nejlepší zápas Trojky v našem Žibřidickém dresu. Poté již náš tým ovládl hru, naše záloha začala dominovat na hřišti, a Vratislavický tým čelil mnoha našim šancím, kdy nakonec dvě se podařilo proměnit, kdy střelcem byl náš snajpr Danny, kterým tím dosáhl hattricku. V závěru zápasu kopal ještě pokutový kop David Smola, ale bohužel ho neproměnil, přesto ukázal v celém zápase, že pro náš tým bude velkou posilou. V samotném závěru po střídání byl vyloučen náš hráč Michal Fejfar.
A tak se dokráčelo k velmi důležité a cenné výhře 6:3 na půdě Vratislavic. Náš tým je třeba výrazně pochválit za charakter, ani za stavu 1:3 po deseti minutách se nevzdal a příkladnou týmovou a bojovnou hrou utkání zvrátil v naše vítězství.

Kluci děkujeme, jen tak dále, takto nám dělejte radost po celou sezónu. :)
Toto vítězství je tou nejlepší pozvánkou na další zápas, kdy v sobotu 26.8. od 15:00 přivítáme na našem trávníku Frýdlantské béčko. Věřím, že nás přijdete podpořit a kluci navážou na povedený výkon z Vratislavic.