Rapid - SK Žibřidice

Rapid

Work > Rok2020p
Zdravím všechny Žibřidické příznivce. Včera odehrál náš tým první mistrovské utkání v I.B třídě, kdy nás čekal na UMT Harcov domácí celek Rapidu Liberec.
Domácí tým od začátku nasadil vysoké tempo, nechal nám minimum prostoru a nedával nám moc možností k naší kombinační hře. Přesto se nám podařilo jít do vedení po krásné akci po ose Menšík-Částek-Němec, kdy posledně jmenovaný zakončoval do prázdné sítě. A když v 26.minutě přidal druhý gól Meny, bylo na naší straně veselo. Ovšem během 4 minut domácí celek srovnal skóre po rychle sehraných brejkových situacích. A tak se šlo do kabin za stavu 2:2.
Do druhé půle změnil náš tým trochu taktiku, kdy si vědom toho, že s mladými a rychlými hráči domácích je těžké se "honit". Náš celek přidal na důrazu v osobních soubojích, zjednodušil hru a v klidu si čekal na svoje příležitosti, což přineslo kýžené ovoce. V 54.minutěnunikl Matěj Němec, který byl sražen v šestnátce a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil nový kapitán pro tuto sezónu Marek Patka. Náš celek nadále takticky vyčkával, domácím se nedařilo prosadit do plných a nám se naopak dařilo dostávat za domácí obranu a dávat góly, kdy se 2x prosadil David Smola. Za stavu 5:2, přišla akce "BOREC NA KONEC", kdy náš snajpr David Smola pod tlakem domácích hráčů ve snaze udržet balón se po pravé straně sunul k naší brance, když skončil u rohového praporku ve snaze přenést hru na druhou stranu hřiště nádherným dloubákem zavěsil míč do vlastní sítě. :D
Bohužel toto za hattrick považovat nemůžeme. Ale zpět k zápasu, nás to nesložilo a brzy poté unikl Lukáš Menšík a zavěsil do hostující sítě. Závěr zápasu si náš tým již v klidu pohlídal.
A tak náš celek dokráčel ke konečné výhře 6:3, je nutno říci že to byl velmi těžký zápas, domácí celek byl více u míče, běhavost jeho mladých hráčů nám moc neseděla, ovšem díky zkušenosti našich hráčů se nám podařilo dokráčet k zisku prvních 3 bodů.
Dnes musím vyzdvihnout celý tým za skvělou soudržnost a taktický výkon.
A tak se již můžeme těšit na další kolo, kdy opět hrajeme venku, tentokráte v neděli 30.8. od 14:00 v Nové Vsi.