Kamenice - SK Žibřidice

Kamenice

Work > Rok2020p
Tak se vracím k našemu sobotnímu zápasu, kdy se náš tým představil poprvé na domácím trávníku, kdy k nám zavítala Kamenice podpořená autobusem fanoušků. Vzhledem k velké podpoře i našich věrných diváků měl zápas skvělou kulisu, jen mě zarazil oficiální zápis rozhodčího o počtu 80, byť skutečnost byla téměř dvojnásobná…
K zápasu, náš tým musel řešit náhradu za gólmany a tak se mezi 3 tyče postavil náš stoper Přéma Herclík. V samotném zápase náš tým tahal za kratší konec, již ve 4.minutě se dostal hostující celek do vedení. V 17.minutě sice z trestného kopu srovnal skóre náš kapitán Marek Patka, ale soupeř z Kamenice šel opět do vedení, ovšem záhy nato srovnal skóre Matěj Němec, a poněvadž na obou stranách se nepodařilo další šance proměnit, šlo se do kabin za stavu 2:2.
O přestávce se pokoušel náš trenér Míra Vápeník tým nabudit, ale bohužel to nepomohlo, po vyrovnané první půli si ve 2.poločase náš celek nevěděl rady s urputným a bojovným soupeřem z Kamenice. Hostující celek byl lepší na hřišti což nakonec zužitkoval 2 góly šel do vedení 4:2. Závěr zápasu však přišel cizelérský tah našeho trenéra, kdy v 78.minutě poslal na hřiště našeho odchovance a jednoho z posledních rodilých Žibřidičáků Dana Vávru, který v rozmezí 3 minut 2 góly srovnal skóre. Hostující celek se po skvělé hře v 80 minutách zápasu úplně rozpadnul a byl nakonec rád, že zápas skončil konečnou remízou 4:4. Jistě skvělé, že náš tým se nevzdává a dokáže ještě zabojovat v závěru zápasu, ale celkově v hodnocení zápasu musím být dnes kritický, náš celek jsem nepoznával, náš výkon byl místy až tragický, výkony našich hráčů za běžným standartem, nasazení a bojovnost poloviční. Ale jak jsem říkal, pochvala za poslední desetiminutovku. Kluci se jistě poučí a příští týden v neděli v Žandově nám ukáží svoji pravou fotbalovou tvář, tým skvělých hráčů podpořený nasazením a bojovností.