10092016_Nová Ves - SK Žibřidice

10092016_Nová Ves

Work > Rok_2016_podzim

V dalším kole náš Žibřidický celek zajížděl na horkou půdu Nové Vsi, která v minulém kole překvapivě vyloupila Chrastavu. A co hlavně, poprvé v historii Žibřidického klubu se jelo na zápas autobusem, hráči společně s fanoušky. :) Bohužel marodka se nám stále rozšiřuje, ke zraněným Dannymu, Píďovi, Martinu Mitašovi přibyl po minulém kole Pepa Koza. Navíc z důvodu pracovních povinností nám scházel Dan, Tomáš, Petr Třešňák a Michal Fejfar. I tak se podařilo trenérovi postavit velmi kvalitní jedenáctku a buďme rádi za náš široký hráčský kádr a obětavost některých hráčů, kteří se berou dovolené na zápas.
K samotnému zápasu:
Úvod nám vůbec nevyšel, hned v první minutě po chybě Davida T. se dostal do brejku hostující útočník, ale naštěstí nastřelil pouze tyč. V první desetiminutovce byl domácí tým velmi nebezpečný, ale podařilo se nám to přežít. A pak při jednom z našich protiútoků došlo ve 14.minutě k faulu na hranici vápna, zahrání se ujal Fery a chytrou střelou k tyči překonal domácího gólmana. Naše hráče to uklidnilo, a již se nám dařilo otupovat tlak domácích, naopak se nám dařilo dostávat do nebezpečných akcí. Ovšem stálo při nás i štěstí, kdy nás ještě 2x zachránila branková konstrukce a tak se šlo nakonec do kabin za stavu 1:0 pro Žibřidice.
Jestliže každý čekal nápor domácích, tak tomu tak nebylo, náš tým hrál aktivně a odměnou mu byl druhý gól po nádherné akci, kdy přesným centrem našel Kůča ještě loni hráče Vsi Štofiho, který tečovanou střelou zavěsil do domácí svatyně. Ovšem domácí tým se nevzdal a záhy nato v 57.minutě po odraženém balónu v naší šestnáctce skóroval domácí útočník Bartůněk. To domácí velmi nakoplo a následných 5 minut nás válcoval, ale naše obrana včetně opět skvěle chytajícího Jirky Němce odolala. Pak ale přišla 65.minuta, kdy došlo k faulu na půlce hřiště, rozehrání se ujal David T., přesně zacentroval na Pepu K., který hlavou zavěsil. Chvilku nato musel pro zranění střídat Meny, kterého nahradil Bůca. Trenér Pepa Němec stáhl hru na 5 záložníků s cílem ubránit poslední dvacetiminutovku. To se našim klukům bezpečně dařilo, naopak do vyložené šance se dostal Honza P., ale jeho samostatný průnik skončil na skvělém zákroku domácího brankáře. Ovšem v 90. minutě se nakonec podařilo Nové Vsi snížit druhou brankou Bartůňka, ale následné 2 minuty nastavení si náš tým již udržel vítěství 3:2. Velmi pěkný zápas, náš tým funguje opět jako celek, velmi krásné a bojovné výkony od všech, ale musím vyzdvihnout našeho středního obránce Marka Valentina, který se ukazuje jako velmi výrazná posila do naší obrany.
A tak se podařilo uhájit naši neporazitelnost i po čtvrtém zápase v soutěži a zároveň udržet 1.místo v soutěži.
Věřím, že toto je nejlepší pozvánka na příští kolo. Kdy přivítáme v sobotu od 15:00 na našem hřišti v Žibřidicích tým z Českého Dubu.