Višňová B - SK Žibřidice

Višňová B

Work > Rok 2016 jaro

NAPSALI O NÁS:        V minulém kole nastříleli Višňovští devět gólů Gasservisu na jeho hřišti v Mníšku, teď na jejich hřiště přijelo předposlední mužstvo tabulky a tyto faktory patrně vyvolaly v myslích domácích hráčů dojem, že všechno půjde samo. Jenže se šeredně zmýlili, protože Žibřidice jsou na jaře ve formě, z úvodních dvou kol vyválčily šest bodů a také teď potvrzovaly, že se po nevydařeném podzimu nevzdávají boje o záchranu. V prvním poločase byly v neděli ve Višňově jednoznačně lepším mužstvem. Už v 5. minutě se po špatném odkopu domácích řítil sám na branku žibřidický Menšík a vše pro Višňovou zachránil bravurním zákrokem gólman Závůrka. V 10. na druhé straně po rohu Bufáka mířil Vágner hlavou nad branku. V 18. rychlík Menšík zase utekl domácím obráncům a tentokrát byl Závůrka bez šance – 0:1. V 21. přišla jediná domácí velká příležitost první půle, když Havlíček tváří v tvář brankáři selhal – nastřelil míč přímo do gólmana Němce. Do konce poločasu hosté soupeře jasně předčili, hráli s nasazením, větší vůlí po vítězství i s dobrými kombinacemi. To ostře kontrastovalo s herním projevem domácích, kteří hráli jakoby bez zájmu a mohli být rádi, že vedení Žibřidic bylo do přestávky jen jednogólové. V 42. Višňovští faulovali před šestnáctkou, ale přímý kop z výhodné vzdálenosti napálil Kodet do zdi.

V sestavě domácích se postupně po prostřídání objevilo několik fotbalistů z kádru áčka a hra Višňové se po změně stran zlepšila. Nicméně v 52. si Menšík před pokutovým územím povodil domácí obránce a s přehledem zakončil k tyči – 0:2. Teprve tohle domácí definitivně probudilo. V 63. zahrával Šolta nepřímý kop od postranní čáry, posadil míč na hlavu Koťátka a ten z malého vápna snížil na 1:2. V 68. na druhé straně bomba Kodeta z 20 metrů lízala břevno Závůrkovy branky. V 70. se míč propadl středem obrany hostů, čehož využil hbitý Koťátko a střelou k tyči vyrovnal na 2:2. A za dvě minuty už Višňová vedla – k odraženému míči v pokutovém území se dostal Lachman a prostřelil chumel hráčů. V 75. po faulu na Kepra mladšího kopala Višňová přímý kop z 18 metrů, Lachman poslal míč těsně nad břevno. V 82. mířil Štrbák z otočky z 6 metrů do gólmana. Hosté měli poslední možnost v 86. minutě, ale nebezpečně zahraný rohový kop odvrátila domácí obrana do bezpečí. Favorit z Višňové si tedy připsal očekávané tři body, ale Žibřidice by si za svůj sympatický výkon zasloužily minimálně bod.