Vesec - SK Žibřidice

Vesec

Work > Rok 2018 podzim
Tak tu máme komentář k historicky prvnímu zápasu Žibřidic v I.B třídě. Tento zápas se nám vůbec nevydařil a skončil spíše naší fotbalovou ostudou.
Ale pojďme od začátku: Do zápasu naskočil náš tým výborně, hrál aktivně, napadal soupeře a již ve 4.minutě se ujal vedení po krásné střele z přímého kopu v podání Radka Abraháma. Poté nás uchránil skvělým zákrokem náš brankář Dosty, který skvěle zasáhl proti dorážce domácího útočníka. Ovšem i nadále se nám dařila aktivní hra, jejíž vyústěním byl průnik |Tomáše Jačka ve 20. minutě, který se již řítil sám na branku a před velkým vápnem ho zastavil faulem domácí brankář: jednoznačná červená karta pro domácího gólmana. Paradoxně po tomto vyloučení náš tým přestal hrát aktivně a rychle se zbavoval míče. Jedinou šancí byla střela Michala Fejfara, kterou domácí náhradní gólman zneškodnil. Ve 40.minutě byl však navíc vyloučen domácí Brauner za nesportovní chování. A tak náš tým hrál proti devíti hráčům Veseckým.
V druhé půli jistě každý očekával, že náš tým domácí oslabený tým o 2 hráče zválcuje, ale o pak byl pravdou. Domácí Vesec zatáhl obranu a soustředil se na sbírání míčů a rychlé protiútoky. A s tímto si náš celek nebyl schopen poradit, chyběla mu trpělivost, nasazení, a víceméně všechny naše akce skončily před brankou domácích. Za vše hovoří fakt, že náš celek za 50 minut proti 9 hráčům soupeře vystřelil pouze 2 na branku, z toho si vypracoval jedinou gólovou šanci, kterou po průniku Tomáše Jačka skvěle zachytil domácí gólman. Naše bohorovnost, a naopak skvělé nasazení a bojovnost domácího Vesce byla potrestána v77.minutě, kdy nám po pravé straně utekl domácí hráč a vyrovnal. A aby toho nebylo málo, v 85.minutě podařenou střelou z 20. metrů otočil skóre pro Vesec na konečných 2:1 domácí hráč Pepa Háza.
A tak náš tým dostal pořádnou facku, a ukázalo se, že v krajské soutěži bez nasazení, srdce a bojovnosti, pouze fotbalovým kumštem ani proti 9 hráčům nelze vyhrát.
Glosa trenéra marka Tvrzníka:
Dnešní prohra mě velice mrzí. Z jednobrankového náskoku a proti devíti, jsme ve druhém poločase, měli z utkání vytěžit maximum a soupeře jednoznačně přehrát. Nicméně jsme podlehli sebeuspokojení a nepředvedli vůbec nic týmového. Snad jsme čekali na to, že se Vesec porazí sám. Ten však na hřišti nechal srdce a veškeré síly. Zápas otočil a právem ho vyhrál. My se musíme poučit z tohoto utkání, že nám nikdo nedá nic zadarmo. Možná, je i dobře, že jsme dostali pár facek takhle brzy. Myslím si, že i klukům to prospěje. Nadále ale tvrdím, že tento tým je silný. A já chlapcům věřím. Ještě je spousta času ukázat, co v nich opravdu je.
Jak řekl a ukončil pozitivně náš trenér, nevěšme hlavy, zápas sic skončil naší ostudnou porážkou proti 9 hráčům Vesce, ale máme výborný tým, nenecháme se tímto nepovedeným zápasem rozhodit, čeká nás ještě dalších 25 zápasů v soutěži, a je to jistě pro nás i ponaučením do dalších zápasů. Klukům nadále věříme, fandíme jim a jsme přesvědčeni, že hned v dalším kole budou chtít tento nezdar odčinit, kdy příští sobotu 25.8. nás čeká první domácí zápas v krajské soutěži s jedním z favoritů soutěže, kdy k nám přijedou Holany.
Zveme všechny naše fanoušky na tento zápas, přijďte nás podpořit ve snaze o zisk prvních bodů v soutěži.