1. B třída západ
Přejít na obsah

Toločko

Work > Rok 2018 podzim
Tak máme za sebou další zápas v I.B třídě, tentokráte náš celek přivítal na domácím trávníku béčko Doks. Po úvodní ořukovávací čtvrthodince udeřil v 17.minutě hostující tým po pěkné kolmé akci mezi našimi obránci. Avšak nás to nepoložilo, a ve 20.minutě zavěsil netradičně levou nohou náš kanonýr Honza Danczi. A ve 28.minutě nás navíc poslal do vedení po individuální akci David Smola. A tak se šlo do kabin za našeho vedení 2:1. Bohužel o poločase musel pro zranění odstoupit Žibřidický patriot Jirka Kučera, kterého nahradila naše legenda Franta Kodet.

Úvod druhé půle byl gólovým uragánem, kdy hned ve 47.minutě krásnou střelou zpoza šeestnáctky vstřelil svůj první gól v dresu Žibřidic Máca Tvrzník, který pro tento zápas vytvořil nové útočné duo s Davidem Smolou, kdy do tohoto zápasu náš trenér přeskupil řady. Ovšem hned ve 49. minutě se podařil hostům rychlý brejk a snížil na 3:2. Ovšem kluky to nepoložilo a v 55.minutě přidal druhý gól v zápase David Smola. A když v 61. minutě proměnil své sólo na brankáře Matěj Šorejs, odpor soupeře odpadl a uktání se již spíše dohrávalo v poklidu a náš tým suveréně dokráčel k výhře 5:2.

Dejme slovo opět trenérovi Marku Tvrzníkovi:

Jednoznačně chválím celý tým za dnešní zápas. Ponáročném čtvrtečním utkání se Slovanem Liberec, kde kluci naběhali porci kilometrů, zahráli velice dobře. Jsem rád, že se nám podařilo vstřlit 45 branek, což bylo výsledkem naší výborné kombinační hry. Myslím si, že týmu pomohla i změna v útočné fázi, kdy se podařilo oběma útočníkům skórovat. Pochválit musím i naše záložní kraje za vstřelené góly. A jak řekl kapitán mužstva, hra byla výborná, ale na některých věcech musíme zapracovat. S tím také naprosto souhlasím.Poděkovat ale musím do zraněného brankáře, přes poctivě pracující defenzivu všem za opět skvělý výkon. Děkuji kluci.

Toť slova trenéra, bez kterého se nyní budeme muset chvilku odjít, neb nastupuje na náročnou operaci. Trenére, držíme pěsti ať vše dobře dopadne a velmi brzy se vrátíš k týmu.

Jinak dnešní zápas se jak je v Žibřidcích zvykem hrál před opětovně skvělými fanoušky, kterým moc děkujeme za podporu.

Další zápas měl hrát náš celek příští neděli v Dubé, ale tento zápas bude pravděpodobně odložen. Včas Vás budeme informovat.