Stráž_B - SK Žibřidice

Stráž_B

Work > Rok 2018 podzim
Včera se hrál ve Stráži nad Nisou šlágr posledního podzimního kola, kdy se utkal 2. tým tabulky se třetím. Obě mužstva však byla oslabena, domácí tým postrádal dva hráče z důvodu trestů, náš tým nastoupil bez 4 stabilních hráčů základní sestavy.
Náš trenér postavil sestavu zajímavě, kdy do útoku nasadil těžkotonážníky Davida Toločka a Dana Vávru, 100- kilové kluky. :D
Během zápasu se ukázalo, že trenérova taktika hry byla velmi prozíravá a účelná. Od úvodu zápasu se velmi dařilo ve středu zálohy Frantovi Kodetovi s Davidem Smoličem, využívat Lukáše Menšíka, jejich kombinace často vedla k naší šanci. A to se nám i podařilo, kdy ve 25.minutě otevřel skóre Lukáš Menšík, kdy jeho střela zpoza šestnáctky zapadla k právě tyči. Ovšem domácí tým to nepoložilo a ve 30.minutě po rohu skóroval domácí hráč a srovnal skóre. (vsuvka: poslední gól náš tým obdržel v Kamenici, a tak si náš tým připisuje sérii 370 minut bez obdržené branky). Do konce poločasu se nám již naše šance nepodařilo proměnit, kdy zvláště únik Lukáše Menšíka volal po gólu.
Druhá půle začala stejně jako ta první, hrál se kombinační fotbal, ani jeden tým se neuchýlil k nakopávaným balónům, a bylo se na co koukat. Ovšem náš trenér v tomto zápase čaroval, podařil se mu tah i do druhé půle, který nám pomohl k vítězství. Po 60. minutách hry se domácí tým dostal k velkému závaru v našem pokutovém území, naše obrana během chvilky obětavě zblokovala 4 střely domácích a z následného protiútoku nás dostal do vedení po samostatném úniku Máca Tvrzník. Domácí tým se uchyloval k náporu, navíc došlo ke zranění výborně hrajícího Lukáše Menšíka, ale po krásné kombinaci ve středu hřiště se v 78.minutě českým bodýlkem trefila naše ikona Franta Kodet, který ukázal že nato stále má, a přesto že většinu podzimu pouze jistil klukům záda z lavičky, tento gól mu byl odměnou za skvělý výkon v tomto zápase. A poněvadž naše obrana jak je už zvykem je pevná jako ocel a není ji téměř co vytknout, v klidu se šlo za výhrou a to navíc po dalším průniku přidal 4.gól a svůj druhý v zápase Máca Tvrzník. A tak se nám podařilo zvítězit i ve velmi oslabené sestavě na půdě druhého týmu soutěže v poměru 4:1. Kluci, smekám klobouk, neskutečně odbojované a vydřené utkání, a přitom plné krásných fotbalových momentů. Vyzdvihnout dnes musím celý tým za skvělou týmovou hru, plnou bojovnosti a nasazení.
A co nám řekl trenér marek Tvrzník:
V dnešním utkání jsme byli lepší o 3 branky jak soupeř. :) Teď vážně, jsem strašně rád, co kluci dnes dokázali. Bez 4 hráčů základní sestavy jsme přesto byli o trochu lepším týmem na hřišti. Co jsme si v kabině řekli, to jsme hráli. Zvolená taktika byla absolutně skvěle splněna. Do druhé půle byla taktika změněna a vyšla stoprocentně. Jsem zato rád, protože odehrát utkání podle not není nikdy příjemné. Kluci děkuji za plnění úkolů. Dnes fandové Žibřidic totálně převýšili fanoušky domácího týmu. Za dnešek opravdu palec nahoru. Ještě jednou všem moc díky. :)
Samozřejmě jak uvedl trenér, velký dík patří našim skvělým a věrným fanouškům, tak velký počet jistě ohromil i domácí tým. Děkujeme. :)
A ještě jednou musím smeknout klobouk před našimi hráči, ještě dnes jsem unešen z jejich perfektního výkonu. :)
Ale pro nás podzim ještě neskončil, příští sobotu 17.11. od 15:00 nás čeká dohrávka s týmem z Dubé, kdy se bude hrát v České Lípě na UMT. Pojeďte nás podpořit v posledním zápase podzimu ve snaze zakončit polovinu sezóny výhrou.