Stráž_B - SK Žibřidice

1. B třída západ
Přejít na obsah

Stráž_B

Work > Rok 2017 podzim
Tak tu máme velmi opožděný komentář k sobotnímu zápasu ve Stráži nad Nisou:

Jak jistě všichni naši věrní fanoušsci vědí, zápas se nám nepovedl a náš tým prohrál ve Stráži 4:2. K vývoji zápasu nebudu již psát, neb někdo již četl komentář v Libereckém deníku, který celkem odpovídal průběhu zápasu.

Dnes napíšu pár řádek trochu jinak: někteří se ptají proč se přistoupilo hrát na takovém terénu, který nebyl plně způsobilý ke hře, neb se jednalo spíše o rozbahněné oraniště, nežli fotbalové hřiště. Ano, hrálo se, neb náhradní termíny nejsou, ale je k zamyšlení, že na tomto trávníku se soupeř mnohem lépe pohyboval jak my. A důvod: více jak prozaický, naši kluci nemají vhodné obutí, většina hrála v tzv. "lisovkách", pak to je téměř jak když nastoupíte v botaskách na trávník, pohyb máte prostě horší jak soupeř. Co s tím: prostě klukům říci ať si zkusí našetřit na kopačky pro fotbal: kolíky, lisovky a turfy. :) Každý víme, že každý koníček něco stojí, a zde se jistě vyplatí klukům investovat pro jejich lepší výkony. :)

Pak je tu další otázka: proč se hrálo, když náš tým měl tolik zraněných a nemocných, kdy i třetina týmu nastupovala různě poznamenaná: ano, hrálo, a sám jsem chtěl, neb náš tým má více jak 20 kvalitních hráčů, a pokud chceme hrát o čelo, a pokud by tým chtěl postoupit, musí být připraven odehrát zápas i v takovémto rozpoložení, trochu masochystické, navíc jedná se o můj názor, každý bude mít jistě jiný.

A proč byl vlastně soupeř lepší? Prostě byl fotbalovější, ale ne až tolik,, ukázala se menší slabina našeho týmu, že jsou zápasy, kdy ztratí víru ve vlastní síly, přestane si věřit, byť fotbalově kluci nato mají, hlava jim nedovolí podat svůj výkon, ale věřte , že klukům věříme, víme že nato mají i na tomto musíme zapracovat, aby tým byl schopen vyhrávat zápasy za nepříznivých podmínek pro ně. :)

Nevěšme hlavy, stále jsme v první pětce okresního přeboru, teprve třetí porážka v soutěži. Věříme, že kluci se rozloučí s podzimem vítězstvím a udrží domácí neporazitelnost a udělají si tu správnou žízeň na po-zápasovou rozlučku s podzimem.

Tímto bych rád pozval všechny naše skvělé fanoušky na náš trávník tuto sobotu 4.11. již od 14:00, kdy budeme hrát s Višňovou.

Dodatek: omlouvám se za pozdní komentář, ale díky našim fotbalistům jsem po zápase odjel do Krkonoš a nádherně si užil ještě krásnější dárek od Vás a našich fotbalistů. Ještě jednou moc všem děkuji. :)  

Tonda
Návrat na obsah