1. B třída západ
Přejít na obsah

Stráž

Work > 2019 jaro
A máme za sebou zimní přestávku a náš tým má již za sebou první mistrovský zápas v sezóně. Akorát já trochu lenošil a první komentář vkládám až dnes...
Pojďme ale od začátku a vraťme se malinko zpět, co se událo v zimní přestávce. Náš tým absolvoval zimní soustředění v Heřmanicích, a dále na umělé trávě v Harcově. V zimní přestávce zároveň náš tým odehrál 2 přátelské zápasy, kdy nejdříve porazil krásnou Studánku v poměru 4:0 a v generálce na soutěž rozstřílel Novou Ves v poměru 12:0. Z hlediska změn v kádru: tým bohužel opustil a do sousední Dubnice přestoupil Žibřidický rodák, nejlepší střelec v historii Žibřidic, hráč který tu byl od začátku Honza Danczi, alias Danny. Přejeme mu ať mu střelecký prach nevyschne a dává góly i v Dubnici a tajně doufám že se brzy vrátí. Naopak tým doplnilo duo zahraničních studentů Z Ukrajiny a Ruska, a hlavně se podařil přestup hráče z Chrudimska z krajského přeboru, Jana Bareše. Ať jsou kluci u nás spokojení a naplňují nás radostí z jejich výkonů.
A pojďme k zápasu, kdy v prvním jarním kole náš tým přivítal na domácím trávníku 3.tým tabulky Stráž nad Nisou. Na úvod velmi těžký soupeř. Úvod zápasu byl impozantní, hned ve 2.minutě otevřel skóre stále náš nestárnoucí matador David Smola, alias Smolič. Ovšem kluky chuť neopustila a náš celek si vytvářel jednu šanci za druhou, avšak selhával v koncovce. kdyby to bylo po 10 minutách 4:0 nikdo by se nedivil. Hostující Stráž se po našich zahozených šancích postupně dostávala do hry a postupně vyrovnala hru a začala i hrozit. Poločas nakonec skončil naším vedením 1:0. Jak skvěle začala první půle, tak hodně nešťastně začala druhá, kdy již ve 47.minutě hostující Stráž vyrovnala na 1:1 a nadále nás zlobila. V 60.minutě náš tým přestál velkou šanci hostů, kdy odkrytou branku z penalty netrefil hostující hráč Havlíček. A když se podařilo nám dostat do šance, opět se nám nedařila koncovka. Když v 70. minutě skončila naše další šance mimo 3 tyče, tak to už bylo poslední kapkou pro nervy našeho trenéra Marka Tvrzníka, který záhy zkolaboval. Po chvilkovém bezvědomí se nám ho podařilo oživit, a naštěstí vše dopadlo dobře. Věříme, že si vezme následné poučení lékaře z LZS a bude dodržovat jejich pokyny před i během zápasu. Ale ještě zpět k utkání, po cca 6 minutovém přerušení zápasu se obě mužstva snažila strhnout vedení a výhru na svojí stranu. A tím komu se to povedlo byl náš tým, kdy vítězný gól na 2:1 vstřelil opět Smolič a závěrečný účet na 3:1 dokonal Máca marek Tvrzník. A tak se mohlo slavit první jarní vítězství.
A co nám řekl k zápasu trenér Marek Tvrzník:
První jarní zápas jsme začali výborně. Po chvíli jsme vedli díky Davidovi. Elán nám vydržel asi 15 minut a poté jsme nepředváděli žádný extra výkon. Prostě nějaký druh uspokojení. Přehlídka neproměněných šancí mě doháněla k šílenství. Nepoučili jsme se a soupeř vytáhl drápky. Srovnal skóre a začal kousat. My jsme díky Mácovi pokračovali v zahazování tutovek. Zvláštní na tom je, že neproměňovač ložených šancí Máca, který byl těsně před vystřídáním, se nakonec stal hrdinou utkání. Podíl měl vlastně na všech třech našich bankách. Dvakrát přihrál Davidovi na jeho góly a sám na konci skóroval a uzavřel výsledek. Pochvalu chci udělit Menymu za super výkon a Davidovi Smolovi za dva góly. Mužstvu za obrat výsledku a za pevné nervy. No a mě kleplo...
Závěrem musím velmi moc poděkovat opět naším skvělým fanouškům za úžasnou podporu!
A zároveň zvu naše fandy opět v sobotu od 13:00 náš trávník, kdy přívítáme tým z Vesce, který je jeden ze 2 v soutěži, který nás dokázal v této sezóně porazit.