Rynoltice_B - SK Žibřidice

Rynoltice_B

Work > Rok 2017 jaro

Derby sousedních vesnic přineslo velmi krásnou podívanou pro diváky. Zápas byl plný zajímavých fotbalových momentů, velkého nasazení, bojovnosti a osobních soubojů v podání obou mužstev. V první půli se ani jednomu týmu nepodařilo proměnit své šance,  a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Druhá půle navázala na tu první, stále se hrál atraktivní fotbal "nahoru-dolů" a diváci se dočkali i gólů. V 67. minutě byl nařízen přímý kop na hranici šestnáctky, nová posila Žibřidic Matěj Šorejs se ujala jeho zahrání a po teči hostující zdi míč skončil v síti. Ovšem ihned po rozehrání došlo k vyrovnání unikátním gólem, který by se jistě ujal i v hitparádách o gól roku. Hostující útočník Tomáš Zeidler prokázal fotbalové myšlení a šikovnost, využil toho, že domácí brankář stojí na velkém vápně a hned po výkopu přesnou střelou z půlky hřiště zavěsil do domácí sítě. Ovšem žibřidický tým to nepoložilo, a v 85.minutě po křižné přihrávce Šorejse se dostal k balónu domácí Tomáš Jaček a krásně zavěsil do hostující sítě. Posledních 5 minut se snažil hostující tým o vyrovnání, nastřelil břevno a v poslední minutě se dostal k obrovské šanci hostující útočník Tomáš Dobrovolný, a i když gólmana překonal, na brankové čáře ho zastoupil kapitán Franta Kodet a zachránil domácí od gólu. Byť zápas skončil výhrou domácích, je třeba zatleskat oběma týmům za skvělý fotbal. Dnes vyhrál spíše šťastnější tým, neboť zápasu by více slušela remíza.