Rynoltice_B - SK Žibřidice

Rynoltice_B

Work > Rok 2018 jaro
Za krásného jarního počasí odehrál náš tým na domácím trávníku další zápas okresního přeboru, kdy přivítal na hřišti sousední Rynoltické béčko, pro někoho Zdislavu. Zápas nejdříve začal minutou ticha - vzpomínkou na Žibřidického patriota Pavla Hurycha.
Od úvodu zápasu převzala taktovku zápasu domácí Žibřidická jedenáctka, hostující Rynoltický celek se převážně soustředil na zabezpečenou obranu. V 10.minutě se dostal k balónu domácí kapitán Franta Kodet, a nádhernou střelou vymetl pavučinku hostující branky. Krásný gól domácích. Domácí Žibřidický tým neustával v tlaku na soupeře, hostujícím Rynolticím se naopak nedařilo proniknout domácí obranou a k ohrožení branky se dostávali spíše sporadicky. V 25.minutě pronikl Rynoltickou obranou domácí středopolař David Smola a zkušeně zavěsil balón do sítě. Při dalším závaru před Rynoltickou brankou si Rynoltický tým při snaze odkopnout balón vstřelil vlastní gól. A tak se šlo do kabin za vedení domácí Žibřidcké jedenáctky v poměru 3:0.
Na začátku druhé půle se podařilo v 51.minutě skórovat domácímu Radkovi Abrahámovi. Od té chvíle tempo hry začalo pomalu opadat, a zápas se víceméně již jen dohrával. Přání domácích fanoušků o vyvolávaného "bůra" po mnoha zahozených šancích domácích nakonec splnil v 90.minutě kanonýr Žibřidic Pepa Kopecký a vstřelil tím 80 gól Žibřidic v sezóně. Zároveň se podařilo domácím udržet podruhé v řadě čisté konto, kdy se tentokráte domácí brankář Jirka Němec spíše opaloval v brance, neb byl téměř bez práce.
A tak zápas skončil jednoznačnou a zaslouženou výhrou Žibřidic 5:0. Za zmínku k zápasu jistě stoji i zajímavost, kdy rozhodčí odvolal 2 penalty, na každé straně po jedné a to vždy na pokyn pomezního rozhodčího, který se v 16 letech nebál a nutno říct správně napravil chybná rozhodnutí hlavního arbitra.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim skvělým fanouškům za podporu a rád bych je pozval příští týden do Machnína, kde hrajeme v sobotu 14.4. od 17:00.
Tentokráte nebudeme vypravovat autobus, ale vzhledem k tomu, že je to kousek, věříme že i přesto nás přijedete podpořit. :)