Jablonné2 - SK Žibřidice

1. A třída západ

Jablonné2

MUŽI "A" > Jak jsme hráli > Sezona 2021-2022
Tak máme za sebou poslední domácí zápas podzimu s Jablonným, který nakonec skončil naší těsnou výhrou v poměru 2:1. Bylo to velmi těžké utkání a výhru si připisujeme nakonec i s notnou dávkou štěstí, kdy nás v 93.minutě zachránila konstrukce branky od vyrovnávacího gólu. Pojďme však postupně, první poločas byl spíše o dobývání velmi dobře zformované hostující obrany a když už se podařilo dostat do šance, tak gól se nám vstřelit nepodařilo. Nakonec se však podařilo v první půli míč dostat za záda hostujícího gólmana, kdy po skvělém napadání Tomáše Jačka se balón přes Smoliče dostal k Matějovi Němcovi, který nekompromisně rozvlnil hostující síť. Vzhledem k průběhu první půle bylo vedení 1:0 velmi hubené. Do druhé půle hostující Jablonné přeskupilo řady a více se začal jejich tým věnovat i útočné hře. Přesto se nám podařilo odskočit do dvoubrankového vedení, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Lukáš Broschinský. Pak se začalo z obou stran více útočit, avšak další gól nepřicházel. Zlom nastal po 70.minutě, kdy Jablonné již vrhlo všechny síly do útoku, výsledkem byla druhá žlutá a následně červená pro našeho stopera Šindyho, hned po 3 minutách v oslabení soupeř v 79.minutě snížil na 2:1. A začala hektická poslední destiminutovka, avšak nápor hostí se nám nakonec podařilo přežít bez úhony a jak jsem již zmiňoval, i přes velkou šanci hostí v poslední minutě se nám podařilo udolat výhru v poměru 2:1. Klukům velké poděkování za velmi cenné 3 body, neb soupeř z Jablonného se u nás představil zvláště ve druhé půli jako velmi kvalitní tým. Zároveň je třeba poděkovat opět našim věrným fans, kteří i v chladném počasí neváhají přijít nás podpořit v hojném počtu. Tak a za týden netradičně v sobotu již od 11:00 poslední zápas podzimu v Hrádku nad Nisou.