1. B třída západ
Přejít na obsah

Dolní Řasnice

Work > Rok 2018 jaro
A máme za sebou další zápas v okresním přeboru. Tentokráte náš tým čekal zápas na horké půdě v Dolní Řasnici. Tento zápas přinesl hned dvě mimořádné události, ale postupně, ještě se k tomu dostaneme. Do zápasu nastoupila opět jiná sestava, neb několik hráčů chybělo z pracovních důvodů či dovolené a zároveň nám chyběl nejlepší střelec týmu Danny, který po vyloučení měl pro tento zápas stopku.
Po počátečním oťukávání pomalinku přebírala otěže zápasu naše Žibřidická jedenáctka. V 9. minutě se po levé straně dostal do průniku David Smola a zkušeně zavěsil podél brankáře. Ovšem záhy nato nám utekl nejlepší hráč domácích Václav Černý a domácí tým srovnal skóre. I nadále nás zlobil zmiňovaný rychlonohý hráč domácích, ale další výpady domácí Řasnice se nám podařilo ustát bez úhony. Navíc v 17.minutě vložil klid na naši stranu gólem Pepa Kopecký a rozjel tím brankostroj první půle, kdy náš celek zavěsil během prvních 45 minut hned 6 gólů do Řasnické branky. A že se bylo na co koukat, každý gól byl velmi pohledný, individuální akce Menyho s narážkou od Davida Smoly, či když Pepa Kopecký ukázkově zavěsil hlavou. A tak se v první půli 2x trefil Pepa Kopecký, 2x Meny a jak bylo uvedeno úvodní gól Smolič. Avšak ještě jsem neuvedl 6.gól., závěrečný gól první půle. Jednalo se o klasický gól z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na Tomáše Jačka a Radek Abrahám ho proměnil s přehledem. Ale tento gól vstoupil do Žibřidické historie, neb se jednalo o 100. vstřelený gól našeho týmu v probíhajícím ročníku okresního přeboru. To se nám ještě nikdy nepodařilo a ukazuje to velmi o velké ofenzivní síle celého týmu. Kluci gratulujeme, píšete přímo na hřišti historické události fotbalu v Žibřidicích.
Druhá půle se víceméně již jen dohrávala z povinnosti, zápas byl rozhodnut a tak bylo k vidění spíše víc kombinací jak střel, i když některé šance se nám nepodařilo využít. O tom, že se moc nehrálo svědčil debatní kroužek našeho brankáře Davida Peřiny s kapitánem Ferym, evidentně se nám brankář v brance nudil a byl rád za každý balón který se k němu dostal, aby mohl ukázat i svoji kopací techniku a povodit si domácí útočníky. A tak v zápase dostal šanci po zranění se vracející Dan Vávra, poprvé se v Žibřidickém dresu objevil Lukáš Slabý a zahrál i náš bojovník Míra Kodet. Nakonec se nám podařilo v druhé půli jeden gól vstřelit, kdy se krásně trefil z přímého kopu David Smola a uzavřel tím účet na konečných 7:1 v náš prospěch.
A teď si říkáte kde je ta druhá mimořádná událost, kterou jsem zmiňoval na začátku: tedy, byla prolomena kletba našeho Křížanského starosty a patrona Vendy Honsejka, neb pokaždé když nás vezl na zápas autobusem, náš tým prohrál...
Závěrem chci velmi moc poděkovat opět našim skvělým fandům za velkou a početnou podporu i ve vzdálené Dolní Řasnici, díky jste skvělý. :)
A tímto Vás zveme na další zápas, kdy v sobotu 5.5. od 15:00 přivítáme na domácím hřišti nedalekou Chotyni, a věříme že nám kluci rozehřejí radost na fotbalovém srdci a navážou na vítěznou jarní sérii.