Chrastava B - SK Žibřidice

Chrastava B

Work > Rok 2018 podzim
Včera náš Žibřibřidický tým přivítal na domácím trávníku Chrastavské béčko. Jednalo se o poslední domácí utkání podzimu, nyní nás čekají již jen 2 zápasy na půdě soupeře.
Do utkání vzhledem k trestům musel trenér Marek Tvrzník udělat změny, kdy postrádal Matěje Dostále, Matěje Šorejse a pro pracovní povinnosti Dannyho a další. A tak zvláště řešil problém s brankářem, kam nakonec trenér nasadil Ondru Tvrzníka.
K zápasu: prvních 10 minut nás hostující Chrastava trápila svým pohybem, velmi mladý tým hostů byl včas u našich hráčů a dařilo se mu pokrývat naše útoky, naopak se snažil hostující tým zlobit. Ovšem v 11.minutě otevřel skóre David Smola po krásné individuální akci Lukáše Menšíka, záhy nato přišla krásná kombinace po pravé straně a míč do sítě uklidil Kuba Štefan. A když ve 22.minutě vstřelil svůj druhý gól David Smola, bylo jasné že pánem na hřišti bude náš celek ze Žibřidic. Bohužel hned ve 23.minutě šel hostující hráč velmi neopatrně do souboje a skluzem zajel přímo na kotník Jirky Kučery, který musel být odnesen ze hřiště na nosítkách a následně RZS odvezen do nemocnice. Jirko Kučero, přejeme Ti brzké uzdravení. Za tento faul obdržel hostující hráč červenou kartu, a tak šel hostující tým do deseti. Do poločasu přidal další 2 branky Máca Tvrzník, který 2x proměnil svůj samotný únik na brankáře. A tak se šlo do kabin za stavu 5:0 pro nás.
Druhá půle byla již o udržení koncentrace, neboť o osudu zápasu bylo rozhodnuto, náš celek na hřišti dominoval a jak to tak bývá, každý chtěl útočit a dát si gól, a naopak nikomu se moc nechtělo vracet. Navíc v 50.minutě byl odpískán pokutový kop pro hosty, jehož zahrání se ujmul náš bývalý hráč Tomáš Jaček, ovšem jeho střelu famózně chytil náhradní gólman Ondra Tvrzník. Z následného protiútoku přidal 6.gól Lukáš Menšík. Tento gól opět otevřel gólová stavidla, poté dokonal hattrick Máca Tvrzník a David Smola, k tomu se trefil náš režisér hry Radek Abrahám. Když už se zdálo že vyvolávané desítky diváky nedosáhneme, tak nakonec padla, kdy do sítě zavěsil Pepa Řehák, druhý zápas jako střídající hráč a druhý gól, panečku to je produktivita.
A tak zápas skončil našim jednoznačným vítězstvím 10:0 za velké radosti našich skvělých fanoušků.
A dejme slovo našemu trenérovi Marku Tvrzníkovi:
Možná že budu mít trošku jiné hodnocení tohoto zápasu, nežli by lidé očekávali. Především jsem nadšený, že jsme udrželi koncentraci po celé utkání. Jsem rád, že jsme udrželi nulu vzadu. Že gólman udržel čisté konto chycenou penaltou. Musím poděkovat všem za příkladný a odvedený výkon. V neposlední řadě oběma hattrickářům. No a nakonec divákům, kterým se musel tento duel líbit a dopomohli nám svým fanděním k vysoké výhře. Všem moc děkujeme. Jedinou kaňkou je zranění našeho babylónského krále Kůči. Přejeme mu ať je brzy fit, aby nám mohl všem zase lézt na nervy
....a buben jsme moc neslyšeli, vyměňte bubeníka ...:D:D:D
Toť slova trenéra, já musím poděkovat všem našim hráčům za skvělou podívanou, opět vynikající výkon na domácím trávníku a udržení domácí neporazitelnosti, kdy zůstává nadále náš trávník v I.B třídě nedobitý, jediný kdo dokázal u nás zatím remizovat byl tým z Rozstání.
Ještě si dovolím pár čísel k probíhajícímu ročníku, které ukazují skvělou fazónu kluků:
Držíme 340 minut čisté konto, což svědčí o skvěle fungující obranné práci celého týmu a zvláště obrany.
Již osmé utkání v řadě náš tým neprohrál, poslední porážku máme ze třetího kola v Pěnčíně, od té doby je náš celek neporažen. Snad jsem touto bilancí nic nezakřiknul, ale je třeba vyzdvihnout perfektně fungující tým a jeho hru.
Opět moc děkujeme našim fanouškům, a věříme, že nás pojedou podpořit příští týden do Stráže nad Nisou kde nás čeká velmi těžký zápas. který se hraje v sobotu 10.11. od 13:30.