CHRASTAVA B - ŽIBŘIDICE  1:1 (0:0)          30.09.2012
58“ -  71“ Přéma
V neděli jsme zavítali na hřiště Chrastavského béčka, které využilo možností a tým doplnilo pár hráči A týmu.
Ovšem naše mužstvo se tentokráte sešlo naprosto v plném složení, kdy nám chyběli dlohodobě zranění hráči Milan a Jarda F. Tudíž naše lavička náhradníků byla zaplněná, a bohužel na naši hvězdu Jardu Karbana nezbyl ani dres.
Utkání se odehrávalo na výborně připraveném trávníku. Je jen škoda že Chrastavští neznají naše fanoušky a jejich bufet nebyl v plném provozu, prostě klobáska a pivo k fotbalu  patří!!!
K samotnému zápasu:
První půle byla převážně v režii domácích, na naší branku se hrnul jeden útok za druhým. A když se k balónu dostalo naše mužstvo, okamžitě ho soupeři přenechalo. Naše záloha byla velmi zatažená, a navíc našemu mužstvu dělala problémy celoplošná hra soupeře a aktivní napadání.
Výsledkem převahy domácích bylo však jen mnoho střel, které všechny pokryl náš brankář čí síť za brankou. I přesto se náš tým dostal v první půli ke dvěma vyloženým šancím a několika nebezpečným protiútokům, ale bohužel bez využití.
V poločase si náš tým probral chyby, celé mužstvo nastoupilo do druhé půle jako vyměněné. Na domácích se projevilo, že nedokáží hrát 90 minut celoplošný fotbal, a tím  pádem naopak druhý poločas patřil našemu mužstvu. Přesto náš tým obdržel první gól po nepodařeném odkopu našeho záložníka. Byla to první obdržená branka  našeho mužstva od debaklu v Doubí. Náš tým se však nevzdal, a nadále dobýval branku soupeře. V tomto zápase se ukázalo, když máme silnou lavičku, trenér v prvních 20 minutách druhé  půle vystřídal 3 záložníky, a domácí záloha byla najednou přehrávána. Odměnou nám bylo vyrovnání Přémou. Do konce zápasu si náš tým vypracoval ještě několik vyložených šancí, a je jen škoda, že se nám je nepodařilo proměnit. Nakonec zápas skončil výsledkem 1:1. Je třeba říci, že se jednalo o velmi pěkné fotbalové  utkání, kdy každý tým dominoval v jednom poločasu a remíza je dle názoru hostujícího trenéra zasloužená. Bohužel na velmi kvalitní fotbal obou mužstev nenavázal oboustranně nepřesný mladý rozhodčí. Věk je však jeho devízou, a jistě nabere dostatek zkušeností a bude se jen zlepšovat.
No, ale hlavně: DERBY JE TADY!
Všichni hráči a jistě i fanoušsci se těší na příští kolo, kdy na domácím hřišti přivítáme v derby Zdislavu. Můžeme slíbit, že naše mužstvo udělá vše pro skvělou fotbalovou podívanou a nechá na hřišti vše.
Tímto zveme všechny do Žibřidic na již zmiňované derby se Zdislavou v sobotu 6.10.2012  od 15 hodin.

Sestava: Dave - David T., Přéma, Píďa, Bůca - Pepa, Pepa Č.(54.David H.), Honza(60. Tomáš), Peří(68.Dan) , Fery - Danny
Rozhodčí: Macháček, Zaplatílek, Kozák L.
Střely na branku: 9:6 + góly
Střely mimo: 8:9