ŽIBŘIDICE BÍLÝ KOSTEL B    5:1 (2:1)    30.08.2014
9“Péřa, 30“ Kůča, 50“ a 70“ Danny, 76“ Peří
32“

Zdravím Žibřidické fanoušky.
Dnes nemohu nezačít jinak, než naším žákovským týmem, který odehrál historicky první utkání v soutěži mladších žáků. Soupeřem jim byl tým z Chotyně. Byť nakonec utkání skončilo jednoznačně ve prospěch hostů v poměru 8:0, Žibřidické a Dubnické děti se nemají za co stydět, každé z dětí se snažilo bojovat a věřím, že postupem času začnou po nabrání zápasových zkušeností být vyrovnaným soupeřem všem týmům v soutěži. Zároveň děkujeme všem rodičům a f anouškům za skvělou podporu, kdy se jich sešlo na žákovské utkání téměř 80. Již v úterý odehrají naši mladší žáčci utkání ve Vesci.
A teď již k dospělým:
V dalším kole přivítal náš celek na domácím trávníku tým béčka z Bílého kostela. Tentokráte nám chyběla nová gólmanská jednička Tomáš M., tak nám přišel pomoci David P. Do zápasu provedl trenér pár změn, kdy například Danny nastoupil na kraji zálohy. Navíc na lavičku posadil 3 hráče, které v předešlých kolech stavěl do základu: Aleše K., Bůcu a Tomáše J.
Od úvodu zápasu bylo patrné, že nás nebude čekat jednoduchý soupeř, kdy se hostující tým prezentoval výbornou bojovností a dobrým přechodem do útoku. Bohužel již v 10.minutě se nám zranil brankář a tak do branky musel nastoupit Bůca. Zde udělal trenér zásadní chybu, že nenapsal na soupisku náhradního brankáře Buffona a tudíž ho nemohl nasadit.
Do vedení se dostal náš tým po krásném zatažení balónu po lajně Ferym, který našel přesnou přihrávkou Máru, který neomylně zavěsil. Nadále se však hrála vyrovnaná partie a hostující tým nám nedal nic zadarmo. Přesto se nám podařilo vstřelit druhý gól, kdy opět přesně přihrával Fery a zakončoval Kůča přesnou střelou k tyči. Dvoubrankové vedení nám však dlouho nevydrželo, hostující tým po jedné z akcí snížil stav na 2:1. Nakonec první půle i takto skončila, a je třeba říci, že se hrál dosti vyrovnaný zápas, kdy nám dělal problémy zvláště střední záložník hostů. Do druhé půle provedl trenér změnu, kdy ze hřiště stáhnul Lukáše Vinše a nahradil ho Alešem Kotkem a navíc Dannyho vysunul do útoku. Úvod druhého poločasu nám vyšel, kdy po krásně zahraném rohovém kopu skóroval Danny. Poté trenér vystřídal vyčerpaného Kůču Tomášem J. Zbytek zápasu se již dohrával pod naší taktovkou, a náš tým přidal ještě 2 góly, podruhé skóroval Danny a účet zápasu na konečných 5:1 uzavřel Honza P. V závěru zápasu ještě trenér poslal na hřiště Jumba a Čápa. Je třeba říci, že i díky soupeři se hrál velmi kvalitní zápas a je hodno i soupeři pogratulovat za velmi kvalitní výkon.
Ale samozřejmě největší dík patří našim chlapcům za krásný bojovný výkon, podpořený mnoha krásnými fotbalovými okamžiky. A i když se zápas hrál v nevlídném deštivém počasí, přišlo nás podpořit velké množství fanoušků, za což jim velice děkujeme.
Závěrem zveme všechny naše fanoušky na příští sobotu od 17hod. do Machnína. Čeká nás velmi kvalitní soupeř a věřím, že budete svědky kvalitní fotbalové podívané.

Rozhodčí: Špecián