28052016_Nové Město - SK Žibřidice

28052016_Nové Město

Work > Rok 2016 jaro

Od začátku utkání byli Novoměstští lepším týmem a přesnou hrou po zemi ovládli hřiště. V domácí obraně to pěkně hořelo a první varování přišlo ve 12. minutě po střele Kolenkára. Gólman domácích střelu vyrazil mimo tyče. Zlepšení obranné činnosti v řadách Žibřidic nepřišlo a tak za dvě minuty přišel trest ve formě vstřelené branky hostů. Šindler střelou podél padajícího brankáře nezaváhal – 0:1. Ve 31. se hosté dočkali druhé branky, když Láznický prošel středem domácí obrany jako nůž máslem a pěknou střelou skóroval. Po přeskupení v zadních řadách domácích došlo ke zlepšení a hra se začala vyrovnávat. Výsledkem byly dvě slibné akce v samotném závěru poločasu od tradičního exekutora přímých kopů na branku Menšíka, ale zazvonilo jen břevno hostující branky. V druhém poločase se zásluhou obou mužstev hrál atraktivní útočný fotbal. Domácí však nemohli prostřelit vynikajícího gólmana hostů Kocourka. A tak odměnou pro domácí byla alespoň korekce výsledku v samotném závěru zápasu. V 90. minutě, před závěrečným hvizdem rozhodčího, vstřelil čestný gól Žibřidic Vávra hlavou. Domácí mohou jen litovat neproměněných šancí. Za výkon v druhém poločasu by si bod za remízu rozhodně zasloužili.