Work > Rok 2014

ŽIBŘIDICE RYNOLTICE B    2:1 (1:0)     27.09.2014
19“ a 70“ Peří
63“Dobrto

Jak jistě všichni vědí a kdo ne tak teď už ano, podařilo se nám v derby po tuhém boji a s velkou porcí štěstí zvítězit nad sousední Zdislavou, v současnosti Rynoltickým béčkem v poměru 2:1.
Ale zpět k začátku:
Jak bylo zmíněno, v sobotu nás čekalo utkání s Rynoltickým béčkem, či Zdislavou - jak chce kdo slyšet. Již od rána před zápasem se řešil klíčový post sestavy - brankář, kdy nám onemocněla naše jednička Tomáš. Další náhradní gólman Buffon nemohl, Michal taktéž zalehl s chřipkou a tak nakonec nastoupil se sebezapřením David Peřina se zraněním nohy. Jinak pro zranění či nemoc nemohl hrát ještě Tomáš J., David T., Čáp, Jára K. a Honza S.
Úvod zápasu byl aktivnější hostující tým, ovšem bez přímého ohrožení naší branky. Nám se podařilo postupně vyrovnat hru a být nebezpečnějším týmem, což se nám podařilo přetavit v úvodní branku Honzou Peřinou po přihrávce Dannyho. Další šance Peřího a Dannyho se nám však nepodařilo proměnit, naopak hostům se krom jedné nebezpečné střely z úhlu nepodařilo výrazněji ohrozit naši branku v první půli. A tak skončil poločas 1:0 pro domácí.
Druhá půle? Do 20. minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to hostující tým, plně ovládnul hru, kdežto náš tým se nebyl schopen vymanit z defenzivy. Výsledkem byl gól hostujících, kdy nejlepší hráč hostů Meny přehrál na lajně 2 naše hráče a přesným centrem našel Dobrta, který hlavou skóroval. Můžeme být rádi, že z úvodních 20 minut hostující tým vytěžil pouze jeden gól. Ihned po srovnání skóre došlo k oživení našeho týmu, kdy šel na hřiště Kochy a Lukáš V. V 70.minutě přišla rozhodující chvíle zápasu, kdy zaúřadoval náš snajpr Honza P. a přesnou střelou k tyči zpoza šestnáctky zavěsil do hostující sítě.
Závěr zápasu se nám již podařilo ubránit těsnou výhru i přes výrazný tlak hostujících. A tak se mohla jít slavit výhra v derby. Byl to kolektivní bojovný výkon, který nám přinesl 3 body a hlavně výhru v derby. Dnes však musím vyzdvihnout 2 jedince: našeho ostrostřelce Peřího a Davida P., který i se sebezapřením, kdy sotva stál na noze - nejen, že odchytal zápas, ale podržel náš tým několika skvělými zákroky.
Pro hosty je jistě tento zápas smolným, řekněme si na rovinu, měla to být minimálně remíza, ale jak všichni víme, balón je kulatý a dnes se štěstí přiklonilo na naši stranu. Přesto přejeme hostům mnoho štěstí do dalších bojů, mají velmi kvalitní tým, což dnes bylo na hřišti vidět.
A my se již můžeme připravovat na příští týden, kdy odehrajeme zápas kola, ne-li podzimu. V neděli v 16:00 zavítáme do Stráže nad Nisou, kde sehrajeme zápas s místním béčkem. A když se podíváte na tabulku, střetne se první tým s druhým, kdy ani jeden neztratil doposud žádný bod, pouze Stráž je lepší o skóre. Domnívám se, že lepší pozvánka nemůže být a věřím, že nás přijedete podpořit v hojném počtu.

Žk: 2:3
A ještě naši žáci: o víkendu je čekala těžká zkouška, kdy starší žáky čekal zápas v Žandově s aktuálně druhým týmem tabulky. Byť zápas skončil naší prohrou 7:1, nemají se kluci a holky za co stydět, byl to z naší strany srdnatý a bojovný výkon.
A mladší žáčky čekal dnes dopoledne na domácím hřišti zápas s prvním týmem tabulky Hejnicemi. I když i toto utkání skončilo naší porážkou 6:1, byl to krásný zápas, místy byl náš tým i vyrovnaným soupeřem hostujícím favoritům a nic jim nedal zadarmo. Škoda naší koncovky, mohlo padnout do hostující sítě více gólů, ale i tak kluci a holky děkujeme a jen tak dál. :)

19“ a 70“ Peří 63“Dobrto
Sestava: Dave -  Dan, Píďa, Pepa, Bůca(65.Kochy) Kůča(65. Luky), Péřa, Aleš(89.Milan) Fery, Danny -   Peří(88. Jumbo)
Střely na branku: 4:6(2:2) + góly