14082014_Rozstani_B

Work > Rok 2014

ŽIBŘIDICE ROZSTÁNÍ B    2:0 (0:0)     16.08.2014
80“  Pepa, 82“ Dan

Zdravím všechny příznivce a fanoušky Žibřidického fotbalu. Tento víkend nám začala nová sezóna. Do nové sezóny došlo k menším změnám v kádru, kdy aktivní činnost ukončila naše brankářská jednička David P. a hostování se neprodloužilo s Lukášem Menšíkem. Naopak se nám podařilo do týmu získat několik posil: brankáře Tomáše Martince z Hrádku n./N., Aleše Kotka z Jablonného v Podj. a Honzu Schulhofa.
V prvním soutěžním kole zavítal na náš trávník tým Rozstání "B". Již v úvodu se zóny se potýkáme se zraněními, kdy k zápasu nebyl připraven David T., Honza S. a dále nám chyběl Honza J. a Čáp. Navíc s lehčím zraněním nastupoval Kůča.

K samotnému zápasu:
Od začátku převzal taktovku zápasu náš tým a kombinační hrou se snažil dobít hostující branku. V prvním poločase se nám podařilo vypracovat několik vyložených šancí, ovšem koncovka zakončujícím hráčům selhala, dělalo nám vůbec problém trefit bránu, kdy 10 našich střel skončilo mimo 3 tyče. Hostující tým se spoléhal pouze na precizní obranu a rychlé brejky, ovšem naše obrana pracovala bezchybně. A tak poločas skončil bez branek 0:0.
Do druhé půle šel náš tým s odhodláním vstřelit gól. Došlo k lehkým změnám v rozložení sestavy, ovšem jak skončil první poločas, tak pokračoval i druhý, kdy to byl festival neproměněných šancí. Postupně trenér začal více hýbat sestavou, kdy v 55. minutě střídal Jumbo Kůču a náš tým přešel ke hře na 3 obránce kdy se kapitán Pepa se vysunul do útoku, ovšem gól stále nepřicházel a začala se vkrádat na naše kopačky nervozita. V 75.minutě byl vyloučen navíc hostující hráč po obdržené druhé žluté kartě. Nakonec k naší velké radosti v 80. minutě zápasu vstřelil hlavou vítězný gól kapitán Pepa K. Dvě minuty nato navíc přidal pojistku Dan a zbytek zápasu již dohrál náš celek na jistotu, kdy ještě v 85.minutě střídal Jára K. Aleše K. A tak náš celek dokráčel k udřené výhře 2:0, kdy hlavním naším protivníkem byla naše koncovka, ovšem podařilo se nám nakonec utkání zlomit v náš prospěch. Náš nový brankář navíc vychytal první nulu, kdy mu výrazně pomohla celá obrana, která nepustila soupeře k jediné střele na bránu za celých 90 minut.
V dalším kole náš tým zavítá na půdu nováčka soutěže Mníšku. Utkání se hraje v neděli 24.8. od 16:00 a tímto zveme všechny naše věrné fanoušky na nedělní odpolední výjezd do Mníšku.

Sestava: Tomáš M. -  Dan, Pepa, Kochy, Bůca Tomáš, Péřa, Aleš(85. Jarda), Kůča(57. Jumbo) Fery, Danny

Ještě několik vět k Žibřidickému fotbalu:
Dětem se převážně věnují 2 trenéři z Dubnice a za Žibřidice David Toločko a částečně vypomáhám já.
V sobotu dopoledne odehrál náš žákovský tým přípravný zápas v Chotyni a k naší velké radosti zvítězil 4:3 gólem v poslední sekundě zápasu.

Střely na branku: 7:0(4:0) + góly
Žk: 0:3
Žk: 0:3
Čk: 0:1
výrazně se nám daří spolupráce s vedlejší Dubnicí, kdy společně připravujeme naše děti. Do nového ročníku jsou přihlášeny 2 žákovské týmy, kdy tým Dubnice/Žibřidice bude hrát na Českolipsku soutěž starších žáků a domácí zápasy v Dubnici. Mladší žáci Žibřidice/Dubnice jsou přihlášeny do kategorie mladších žáků na Liberecku, kdy domácí zápasy se budou hrát na našem trávníku v Žibřidicích. Již se moc těšíme a věříme, že přijdete podpořit naše malé naděje. Rozpis soutěže naleznete na našich stránkách : www.skzibridice.cz