14052016_Horní Řásnice - SK Žibřidice

14052016_Horní Řásnice

Work > Rok 2016 jaro

Utkání dvou mužstev ze dna tabulky se odehrálo v bojovném stylu. Domácí celek chtěl konečně po řadě remízových výsledků naplno bodovat a mužstvo hostí se chtělo prezentovat dobrým fotbalem. Leč přemíra snahy sice přinesla bojovný fotbal, ale bohužel jen mezi oběma šestnáctkami a bez vyložené šance, jak na jedné tak i na druhé straně. A tak na první ohrožení branky si museli diváci počkat až do 28. minuty, kdy hostující David Benda povedenou střelou protáhl gólmana domácích. Od této chvíle šla úroveň zápasu nahoru. Domácím dokonale vyšel závěr prvního poločasu, kdy si vypracovali dvě šance díky Kodetovi. První šance, po zahrání přímého kopu, skončila jen na břevně. Ta druhá, z 41. minuty, již skončila gólem, kdy záložník domácích přeloboval brankáře hostů – 1:0. Jak skončil první poločas, tak začal i ten druhý. Rozdíl mezi oběma mužstvy byl v tom, že na rozdíl od domácích hráči hostů nedokázali gólově proměnit své příležitosti. A tak přišel v 62. minutě pro hosty trest. Lekci z produktivity jim udělil opět Kodet, kdy po nádherném centru Herclíka hlavou nekompromisně zavěsil. Hosté nedokázali gólově proměnit ani své největší šance ze 74. a 80. minuty, kdy Halík nedokázal po závaru před domácím brankářem míč dopravit do sítě. Skóre 2:0 se do konce utkání nezměnilo. A tak se domácí radují z plného bodového zisku.