12052012_Zdislava - SK Žibřidice

12052012_Zdislava

Work > R2012

ŽIBŘIDICE - ZDISLAVA  3:2 (2:1)      12.05.2012                   FOTO   /  FOTO KUČERA
33“ Bůca, 42“ Danny a 67“ Dan – 7“ a 65“
Tentokráte nás čekalo na domácím trávníku očekávané derby se sousední Zdislavou, zároveň šlo i o přímý souboj o 4.místo v tabulce. Již před utkáním bylo třeba řešit problémy se sestavou. V týdnu se při pohárovém utkání s Doubím zranil Jarda F.,  a zároveň měli pracovní povinnosti Vojta  a Přéma, z těchto důvodů vstupovalo naše mužstvo do zápasu opět s nově poskládanou obranou.
Do derby vstoupilo výrazně lépe hostující mužstvo, které ovládalo hru a hrozilo náběhy hostujících útočníků za obranu, což nám způsobovalo značné problémy. Zároveň se hosté snažily o aktivní napadání již od obrany. Za tuto aktivní hru bylo mužstvo Zdislavy odměněno vedoucím gólem, kdy se snažil Fery až moc o fotbalovost, došlo ke ztrátě balónu a za tuto chybu jsme byli potrestáni gólem. Je otázkou zda-li nešlo o faul hostujícího útočníka, nicméně bolestivý šrám na noze si způsobil Fery víceméně sám, neboť jak bylo zmíněno jako obránce si nemůže dovolit "kličkování" na vlastní polovině.
Po 25 minutách došlo k postupnému vyrovnávání hry, kdy docházelo z naší strany k lepšímu pokrytí hostujících hráčů a začínali jsme hrozit i rychlými protiútoky. Odměnou nám bylo vyrovnání po trestném kopu, kdy poslal Fery nádherný balón na zadní tyč a nikým nepokrytý Bůca chladnokrevně zavěsil hlavou k tyči. Nakonec se nám podařilo 3 minuty před koncem poločasu dostat do vedení, když opět Fery vyslal do brejku Dannyho, který neomylně zavěsil.
Za stavu 2:1 pro nás byl ukončen první poločas. Do druhé půle jsme vstupovali s předsevzetím ubránit tento jednogólový náskok. Druhý poločas se hrál dle očekávání převážně na naší půlce, kdy se hostující mužstvo snažilo o vyrovnání. Což se bohužel k naší lítosti Zdislavě podařilo v 65. minutě. Ovšem naši kluci nesložili zbraně a záhy v 67. minutě po rychlém brejku vedeném opět Frantou (hrál na postu středního obránce) vstřelil vítězný gól Dan.
Mužstvo Zdislavy i nadále praktikovalo nátlakový fotbal, my jsme ovšem statečně odolávali jejich tlaku a sami jsme se závaných balónů dostávali před branku soupeře. Postupně přibývala nervozita zvláště na hřišti, kde se občas velmi jiskřilo a každý balón byl oboustranně dohráván.
Nakonec se nám podařilo týmovou bojovností uhájit vítězství. Nestranný fanoušek by jistě řekl že si hosté zasloužili vyrovnání, ale jak všichni víme, fotbal se hraje na góly, nikoli na držení míče... Konečný stav byl k veliké radosti všech hráčů a fanoušků 3:2, a mohlo se jít slavit druhé vítězství v řadě nad naším rivalem ze Zdislavy. Nakonec nám úžasnou sobotu okořenil i Slovan ziskem titulu.
Závěrem chceme poděkovat všem hráčům za jejich nesmírnou bojovnost a samozřejmě i divákům za skvělou kulisu.
Zároveň zveme všechny naše fanoušky věli 20.5.2012 od15hodin do Vratislavic, kam se pojedeme pokusit získat další body.
Sestava: Dave, Pepa, Fery, Jumbo, Milan, David T.(65.Jarda K.), Peří(88.Jarda Karban), Píďa, Bůca,  Dan, Danny
Rozhodčí: Popelář, Dobrovolný, Suchar
Střely na branku: 5:7 + góly
Střely mimo: 5:6