08102016_Bulovka - SK Žibřidice

08102016_Bulovka

Work > Rok_2016_podzim

Včera sehrál náš tým již 9. zápas v okresu. Po 14 dnech se hrálo na našem hřišti, kdy k nám zavítal tým z Bulovky. Trenér Pepa Němec se musel opět vyrovnat s několika absencemi, kdy chybělo více hráčů pro zranění či pro pracovní povinnosti (Píďa, Přéma, Dan, Martin Mitaš, Marek Valentin, Buffon, a další). Naopak po 7 kolech a zranění nastoupil do základní sestavy Danny.
Již od úvodu zápasu diktovala tempo hry domácí jedenáctka, Žibřidickým se dařila kombinace a hosté z Bulovky byli nuceni se soustředit jen na obranu a spoléhat na ojedinělé brejky. Postupně se dařilo propracovat k vyloženým šancím, ale vše skončilo na výborně chytajícím brankáři z Bulovky. Kdyby první poločas skončil 5:0, nikdo se nemohl divit, ale stav byl po půli 0:0.
Druhá půle pokračovala jako první, Bulovka se soustředila na obranu a domácí Žibřidický tým se nadále snažil vstřelit branku. Rozhodující moment zápasu přišel v 58,minutě, kdy po chybě domácí gólmana se dostal do samostatného úniku hostující útočník z Bulovky, ovšem neproměnil. Naopak z následného protiútoku se podařilo Žibřidickým vstřelit branku, kdy skóroval střelou z voleje Pepa Kopecký. I nadále domácí tým předváděl ofenzivní hru a odměnou jim byl druhý gól, kdy po rohovém kopu skóroval opět Pepa Kopecký přesnou hlavičkou. I přes další Žibřidické šance včetně nastřelené tyče se skóre neměnilo, a tak si domácí připisují další 3 body a opět (již počtvrté v sezóně) se Žibřidickým podařilo uhájit čisté skóre. 11 inkasovaných branek v 9 zápasech je jistě velmi dobrou vizitkou obranné hry Žibřidických včetně vynikajícího brankáře, který byl však dnes téměř bez práce.
Dnes je třeba pochválit celý tým, za krásnou podívanou, kolektivní výkon a trpělivost, když se jim nedařila koncovka….
V příštím kole vyjíždíme na horkou půdu do Chotyně a věříme, že nás pojedete podpořit ve snaze získat další body.