Work > Rok 2014

RYNOLTICE B - ŽIBŘIDICE    1:2 (0:0)     06.04.2014
59“
59“ 66“ Dan, 89“ Danny
Zdravím všechny fanoušky a přátele Žibřidického fotbalu. Dnes nás čekalo utkání ve Zdislavě s Rynoltickým béčkem. I přes sloučení týmů Rynoltic se Zdislavou to je stále atraktivní utkání, což dokázala hojná divácká kulisa. Zároveň bylo znát, že Rynoltice přikládají tomuto zápasu velkou důležitost, když zápas byl hrán v neděli, den po zápase A týmu. Však v základní sestavě každý napočítal 4 hráče z "A" týmu Rynoltic. Náš tým se však sešel v plném složení, kdy nechyběl nikdo ze soupisky krom "Bufona" a dlouhodobě zraněných Kůči a Milana.
Do zápasu náš tým nastoupil v jiném rozestavení, nežli je zvykem, kdy bylo proměněno několik postů, viz úvodní sestava a na střídačce David T., Jumbo, Peky, Jára, Čáp a Jandys.
K samotnému zápasu: od začátku zápasu udávalo tempo hry domácí mužstvo, které nás lehce přehrávalo. Na těžkém a hrbolatém terénu nám dělala problém kombinační hra, naopak domácí tým hrál jednodušeji, s nátlakovou hrou a s větší bojovností. Již v 7.minutě obdržel náš kapitán žlutou kartu, což přimělo k výměně postů a Bůca se vrátil na své místo v obraně a Pepa v útoku. Byť měl domácí tým v první půli více ze hry, ke gólu to nevedlo a i naše útočné snažení se nepodařilo přetavit v gól. A tak první půle skončila 0:0.
Do druhé půle došlo k menší změně, kdy byl Danny vysunut do útoku, a Meny stažen do zálohy. V druhé půli se začal hrát fotbal nahoru-dolů, kdy byla hra z obou stran zjednodušena. Náš tým jako první inkasoval po rohovém kopu. Po střídání Davida T. a Jumbo za Tomáše a Menyho se však naše hra výrazně zlepšila a náš tým začal být velmi nebezpečným a bojovnějším. Nakonec po krásném centru Dannyho srovnal skóre nechytatelnou střelou Dan.
I nadále se hrál fotbal nahoru-dolů, kdy mnoho šancí z obou stran zůstalo nevyužito. V závěru zápasu se dostala na hřiště naše jarní posila Peky, který střídal Bůcu. A právě Peky se mohl stát naším záporným hrdinou, kdy fauloval v našem vápně snajpra domácích Dobrta, ovšem rozhodčí shledal tento zákrok jako čistý a z následného našeho protiútoku domácí stoper na kraji šestnáctky sestřelil Dana. A k zahrání přímého kopu v poslední minutě zápasu se postavil Fery a přesným centrem posadil balón na hlavu našeho ostrostřelce Dannyho a ten zavěsil balón do domácí sítě. V následném 3 minutovém prodloužení se nám podařilo velmi cenné vítězství ubránit a tak se mohlo jít začít slavit nejen na hřišti, ale následně i v naší Žibřidické hospůdce.
Ano, domácí tým se může cítit zklamán, byl o kousek lepší, rozhodčí jim uškodil neodpískaným pokutovým kopem, ale vzpomeňme na podzim, kdy náš tým byl výrazně lepší a přesto prohrál.
Prostě dnes vyhrál náš tým Žibřidic a vítězství šel naproti zlepšeným výkonem a bojovností v druhém poločase.
Kluci moooc děkujeme, krásný fotbalový zážitek se vším všudy, góly, emocemi a vítězným gólem v poslední minutě.
Zároveň moc děkujeme našim fandům, kterých byla na zápase výrazná většina oproti domácím.
Tímto zveme všechny naše fanoušky příští sobotu do Machnína a věříme, že navážeme na tuto výhru.

Rozhodčí: Dědek, Pavlů
Střely na branku: 6:8(2:2) + góly
Střely mimo: 8:3(5:2)
Rohy: 4:1(2:1)
Fauly: 14:22(7:11)