06042013_CeskyDub

Work > R2013

ČESKÝ DUB – ŽIBŘIDICE  2:3 (1:1)          06.04.2013
35“vlastní a 48“z pen. – 3“, 69“ a 73“ Danny
V sobotu nás v dalším kole čekal opět velmi těžký soupeř, kdy naše mužstvo hrálo v Českém Dubu. Opět nám scházelo pár hráčů: brankářská jednička David P. pro zranění, Dan, Jakub E., Jarda Karban a Michal.
Přesto naše mužstvo vstupovalo do zápasu s odhodláním navázat na vydařený vstup do sezóny. Do branky nakonec po dlouhém rozmýšlení trenér nominoval nově objevenou brankářskou dvojku Honzu Kochana.
Začátek zápasu začal minutou ticha, která se držela za nešťastně zesnulého Martina Kochana, našeho bývalého brankáře, kamaráda a bratra...Dnešní zápas, a budeme předbíhat i vítězství, věnujeme právě jemu.
Od začátku bylo jasné, že naše mužstvo narazilo na velmi silného protivníka. Ovšem již ve 3.minutě se podařilo Dannymu proměnit šanci, kdy neobvykle zakončoval svojí slabší levou nohou-přízemní střelou podél brankáře. I nadále se odehrával boj převážně ve středu hřiště, kdy větší iniciativa byla na straně domácích. Bohužel v 30.minutě došlo k nepříjemnému zranění našeho hráče, kdy Pepa Č. po jednom ze soubojů špatně došlápl a došlo k nespecifikovanému zranění kotníku. Zbytek první půle byl nadále v mírné převaze domácích, kdy náš tým hrozil zvláště z rychlých protiútoků. V závěru první půle se domácím podařilo vyrovnat přímou střelou do brány z rohového kopu, byl to nešťastný gól do kabin.
Do druhé půle vstoupilo domácí mužstvo s velkou vervou a začalo nás válcovat. Již ve 47.minutě po jedné z akcí domácích došlo k chybě v našem obranném pásmu a odpískání(zde nutno podotknout, že správně) pokutového kopu, který domácí hráč se štěstím proměnil. Do 60.minuty byli domácí jasně lepším mužstvem na hřišti. Poté se nám podařilo srovnat krok a dostat se zpět do hry.
Nakonec naše snaha byla odměněna 2 góly Dannyho, nejprve hlavou a poté po samostatném úniku, který nutno podotknout zaváněl postavením mimo hru. Naopak Pepa byl velmi při chuti, kdy vstřelil 2 góly, ovšem ani jeden nebyl uznán pro ofsajd, kde je opět nutné podotknout, že jeden z nich pravděpodobně nebyl. Jediným výsledkem byla žlutá karta pro našeho kapitána za hraní míče po odpískání.
Závěr zápasu se nám již podařilo zvládnout, domácí tým se dostal jen k několika nebezpečným střelám ze střední vzdálenosti, kdy při nás stálo štěstí, zvláště po přímém kopu domácích, když zazvonilo břevno a dorážku již vyřešil Píďa s Kochym. A tak nakonec skončil zápas našim vítězstvím 3:2.
Bohužel nám krom vítězství přinesl tento zápas další 2 zraněné hráče: Pepu Č. a Honzu J. Doufáme že alespoň Dave a Dan se dají do příštího zápasu dohromady.
Opět další skvělý výkon celého mužstva s velkou bojovností všech hráčů. Samozřejmě, individuální chyby se najdou, ale bez nich to nejde a bez nich to nehraje ani Real či Barcelona... :)
Věříme, že toto je skvělá pozvánka na další kolo, kdy poprvé konečně na domácím hřišti přivítáme v sobotu 13.4.2013 od 15:00 dalšího z těžkých soupeřů, tentokráte Stážské béčko.
Na závěr mimo komentář si dovolím poznámku k panu rozhodčímu Zaplatílkovi: na začátku je třeba říci, že se nejedná o stížnost!
Zápas odřídil s přehledem bez vážnějších chyb, můžeme mít dojem, že připískával domácím, ale to je subjektivní dojem a klidně to stejné mohou naopak napsat domácí. Ovšem jedna věc mne výrazně zarazila, kdy podotýkám, jedná se pouze o dojem jedné osoby, která píše tento komentář. O čem je řeč? O tom, že se domnívám, že na mužstvo Žibřidic se stále pohlíží jako na provinční mužstvo, kdy Žibřidice nemohou nic a za vše jsou trestáni, a naopak ostatním mužstvům jsou promíjeny závažné prohřešky, viz tento zápas, kdy naši hráči dostanou spravedlivou, ovšem přísnou žlutou kartu za dokončení akce po odpískání, či když náš hráč stojí před míčem a nedodrží předepsanou vzdálenost při rozehrávání standartky...běžná taktická záležitost, zde okamžitě žlutá bez varování. A naopak? Domácí hráč verbálně začne napadat pomezního rozhodčího Škopka, s výhružkami násilí, kdy ho nakonec přímo na hřišti krotí domácí trenér a hlavní pořadatel, aby slova nepřevedl v činy. A výsledek, světe div se domácí hráč vyvázl bez jakéhokoli potrestání...
Dovolím si tvrdit, být to náš hráč, okamžitá červená, zápis a půl roku stop...
Sestava: Kochy, - David T., Peří, Píďa, Milan, – Honza(63.Přéma), Pepa Č.(30.Jarda F.), Bůca(87.Jarda K.), Fery, Pepa, -  Danny
Rozhodčí: Zaplatílek, Škopek +1
Střely na branku: 10:7 (5:3) + góly
Střely mimo: 6:10 (2:7)
Rohy: 6:5 (5:3)
Fauly: 14:13 (5:9)