Work > Rok2015j

ŽIBŘIDICE - MACHNÍN                 5:0 (2:0)
                                                   04.04.2015

43“ a 84“ Kůča, 21“ Fery, 49“ Pepa a 60“ Danny

V sobotu nás čekal první jarní zápas na domácím trávníku, kdy k nám zavítal soupeř z Machnína. Vzhledem k počasí bylo naše hřiště ve velmi dobrém stavu a utkání se mohlo odehrát. Oproti zápasu s Kostelem trenér trochu zamíchal sestavou. Však se stalo to, co za celou sezónu ještě ne: náš celek byl kompletní bez jediné omluvenky. Akorát v týdnu náš tým opustil Aleš Kotek, kterého se podařilo nahradit novým hráčem Dominikem Tarantem z Chrastavy.
Prvních 20 minut se hrál vyrovnaný zápas, hostující celek pozorně bránil, kdy bylo evidentní, že se snaží Machnín spoléhat na rychlé protiútoky se zabezpečenou obranou. Ovšem od 20. minuty se nám dařilo křídelní hrou soupeře rozebírat a dostávat se do střeleckých příležitostí. První náš gól vstřelil Fery, kdy vystřelil zpoza vápna, hostující gólman střelu pouze vyrazil a Fery následně z dorážky skóroval. A pak přišla nejkrásnější gólová akce zápasu, kdy po krásné kombinační akci byl posledním u míče Kůča, který ve 43.minutě vstřelil náš druhý gól. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhá půle? To už bylo na hřišti jen jedno mužstvo - Žibřidické. Hostující tým rezignoval, kdežto náš si dělal na hřišti co chtěl. V druhé půli se nám podařilo vstřelit ještě 3 góly. Chvíli po začátku druhé půle se zužitkoval tréninkový dril standartních situací, kdy po nacvičeném rohovém kopu skóroval Pepa. To samozřejmě potěšilo srdíčko trenéra, že jeho práce má i výsledky. A stav byl 3:0. Na konečných 5:0 upravil Kůča po samostatném úniku, kdy hostující brankáře elegantně překonal "ala Poborský". Naše výhra byla plně zasloužená, kdo nás přišel podpořit jistě nelitoval, z naší strany se hrál velmi pohledný kombinační fotbal. Tentokráte musím vyzdvihnout 3 naše hráče: Menyho, Feryho a Kůču za jejich vysoké nasazení na těžkém terénu, každých z nich nechal na hřišti všechny své síly a jejich bojovnost a nasazení si zaslouží pochvalu. Samozřejmě pochvala patří celému týmu za krásný fotbalový zážitek. Však po dvou jarních zápasech máme skóre 9:0, což hovoří za vše.
Děkujeme všem našim fanouškům za podporu a hojnou návštěvu. Závěrem zveme všechny naše příznivce příští neděli od 16:30 do Hlavice, kam jedeme k dalšímu soutěžnímu zápasu.