ČLípa - SK Žibřidice

ČLípa

Work > Rok 2018 podzim
Po pauze, kdy v minulém týdnu náš tým nehrál, neboť zápas v Dubé byl odložen, nás čekal na domácím trávníku 2.tým tabulky Lokomotiva Česká Lípa. Před tímto zápasem došlo v týdnu ještě ke změnám v kádru, kdy odešel do Chrastavy Tomáš Jaček, přejeme mu mnoho úspěchů v novém působišti a do našeho týmu naopak přišel Josef Řehák z Nového Města pod Smrkem.
Začátek zápasu nám vyšel parádně, již v 5.minutě unikl po kraji Lukáš Menšík a přesnou střelou podél brankáře otevřel skóre. Ve 13.minutě vybojoval Máca Tvrzník balón a Honza Danczi "ala Poborský" chladnokrevně překonal hostujícího brankáře. Ovšem pak si náš tým vybral slabší chvilku a po rohovém kopu soupeř snížil. Po menším herním výpadku však náš tým opět převzal otěže zápasu a soupeře z Lípy přehrával krásnou kombinační hrou, a úniky po stranách. Ve 40.minutě po krásné přihrávce Menyho rozvlnil síť Máca Tvrzník, a ve 45.minutě skončila střela Radka Abrháma z přímého kopu na břevně, ovšem odražený balón do odkryté branky zavěsil Marek Patka, který si tak připsal první gól v Žibřidickém dresu. Snový poločas, do kabin se šlo za stavu 4:1. Tentokráte vynikající produktivita našich hráčů.
Do druhé půle hostující Lípa přeskupila hru na 3-5-2, na což výborně zareagoval náš trenér taktéž změnou postů, a tah mu vyšel dokonale, neboť David Smola po krásné individuální akci zvýšil naše vedení na 5:1. Poté náš tým předvedl skvělou taktickou hru, kdy soupeře již k ničemu nepouštěl a s přehledem šel za vítězstvím. V závěru zápasu v 90.minutě vběhla na trávník nová posila Žibřidic Josef Řehák, sotva se ukázal na trávníku, naběhl do vápna a centrovaný balón zavěsil hlavou do sítě. A tak rozhodčí ukončil zápas po naší výhře 6:1. Takto vypadá komentář stroze, ale dnes to bylo parádní představení našeho týmu, opravdu vynikající výkon celého týmu.
Dejme opět slovo trenérovi Marku Tvrzníkovi:
Pravdou je, že jsem byl před utkáním hodně nervózní. Měli jsme odložený mistrák s Dubou a vypadnutí ze zápasového tempa bylo pro mne hodně stresující. Ukázalo se, že jen pro mě!!! Kluci v zápase dominovali a zahráli skvěle. Přesně to co se řeklo v kabině, se splnilo na hřišti. Hrozně moc mne to potěšilo. No a ten příděl, co přibalili Českolipským na cestu byla jen třešnička na výborně upečeném dortu. Takže nezbývá nežli kluky opět pochválit. Poděkování patří i vynikajícím divákům a všem kdo se o náš tým stará. Děkujeme a budeme se snažit přivézt body i z venku.
Navážu na slova našeho trenéra a přidám se k poděkování našim skvělým fanouškům. ale tentokráte bych se ještě rád vrátil k zápasu a výjimečně vyzdvihl výkony 2 hráčů: Lukáše Menšíka, který odehrál skvělý zápas, na kraji byl k nezastavení a dělal si téměř co chtěl, navíc i skvěle bránil a pak bych rád pochválil Marka Patku, stal se velkým pilířem naší obrany a budiž mu odměnou dnešní první gól v Žibřidickém dresu. Ale to samozřejmě nesnižuje výkony ostatních kluků, celý tým zahrál perfektně, pánové, klobouk dolů celému týmu.
A tak se můžeme těšit na další kolo, kdy příští sobotu 29.9. hrajeme od 15:30 ve Cvikově. Věříme, že nás pojedete podpořit ve snaze získat první body i ve venkovním zápase.